Żywy Różaniec

25 października 2015

Najstarszą grupą modlitewną w parafii jest „Żywy Różaniec”

maj 2011 006-1

W duchu odpowiedzialności za Kościół i świat otacza modlitwą tych, którzy najbardziej jej potrzebują: w intencji Ojca Świętego, Ks. Proboszcza, za parafię, nasze rodziny i Ojczyznę.

Każda osoba w Żywym Różańcu zobowiązana jest do rozważania jednej dziesiątki różańca przydzielonej tajemnicy. W ten sposób odmawiany jest cały różaniec, a poszczególne osoby zyskują łaski przypisane odmówieniu czterech części różańca.

Spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 8:00, a po niej na konferencji formacyjnej. Opiekunem wspólnoty jest Ks. Proboszcz. Omawiane są ważne sprawy Kościoła i Parafii, ustalane zadania na dany miesiąc.

Mamy też spotkania okolicznościowe przy herbacie.

Aktualnie Żywy Różaniec skupia kilkadziesiąt osób.

Zapraszamy nowych członków do tej wielkiej rodziny różańcowej w Kościele – zapisy w zakrystii.

Obowiązki członków Żywego Różańca:

• odmawianie codziennie jednego dziesiątki różańca
  • udział w miesięcznych spotkaniach formacyjnych i zmianie tajemnic różańcowych
  • częste przystępowanie do Sakramentów świętych oraz udział w procesjach maryjnych
  • rozszerzanie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską
  • odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła
  • udział w pogrzebie zmarłego członka Żywego Różańca oraz modlitwa za spokój jego duszy

Członkowie Żywego Różańca dostępują odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, osiem razy w roku, mianowicie w dniu:

• przyjęcia do Żywego Różańca
  • Narodzenia Pana Jezusa