Ministranci i lektorzy

29 kwietnia 2015

Ministranci i lektorzy

Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00.

Ministranci - czerwiec 2013

Ministrant to człowiek, który będąc przy ołtarzu blisko Chrystusa, stara się też być Jego uczniem na co dzień. Funkcją lektora jest czytanie Słowa Bożego podczas liturgii i staranie się o to, by samemu nim żyć.

Służba liturgiczna naszej parafii liczy około 50 ministrantów i lektorów, w wieku od 2 klasy Szkoły Podstawowej po młodzież i dorosłych. Naszym zadaniem jest posługa przy ołtarzu na Mszach Świętych w niedzielę oraz w wybranym dniu w tygodniu.

Poza formacją liturgiczną dbamy też o aktywności sportowe – po spotkaniach gramy w piłkę na parafialnym boisku, natomiast przy dobrej pogodzie organizujemy wycieczki rowerowe.

Do włączenia się w Służbę Liturgiczną zachęcamy chętnych chłopaków, zarówno młodszych, jak i starszych.

Naszym opiekunem jest ks. Arkadiusz Fliszkiewicz.

naklejka na samochodzie