Józefosław

Ogłoszenia, 4 października

4 października 2015

1.W tym tygodniu kancelaria czynna we wtorek 16.30-17.30 i 19.00-19.30 oraz czwartek 16.30-17.30 i 18.30-19.30.

2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.30, a w niedziele o 17.30.

3. 11 października będziemy obchodzić  XV Dzień Papieski pod hasłem: „ Jan Paweł II -Patron Rodziny”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4. Na parafialnej stronie internetowej powstał newsletter. Zachęcamy do zapisywania się na listę mailingową, aby regularnie otrzymywać informacje z życia KOŚCIOŁA.

5. Spotkania w grupach dla kandydatów do bierzmowania w najbliższy poniedziałek i wtorek o 19.30 w salce z tyłu kościoła.

Promocja ŚDM

6. Dziś w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Światowych Dni Młodzieży. Chcemy przygotować się duchowo do przyszłorocznego wydarzenia, które będzie okazją dania świadectwa naszej wiary i gościnności. Zapraszamy rodziny do przyjmowania pielgrzymów w swoich domach, oraz młodzież na krakowskie spotkanie z Ojcem Świętym. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze będą rozdawali ulotki informacyjne o ŚDM oraz formularze zgłoszeniowe, które prosimy wypełnić w domu i przynieść następnym razem do zakrystii. Formularz zgłoszeniowy na ŚDM 2016 Józefosław

7. W październiku organizujemy konkurs na tajemnicę różańca. Technika wykonania dowolna. Podpisane prace składamy w zakrystii do 25 października, a rozdanie nagród 29.10.15 po nabożeństwie.

8. Próba śpiewu dla dzieci ze scholi w sobotę o godz. 9.00.

9. Spotkanie Dzieci Bożych w sobotę o godz.10.00.

10. W sobotę 10 października parafia Józefosław organizuje turniej piłki nożnej dla ministrantów z dekanatu Piaseczyńskiego. Turniej odbędzie się w 3 kategoriach wiekowych – szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia. Początek o 10.00.

11. Zapraszamy na koncert inaugurujący VII Międzynarodowy Festiwal „Musica classica”, który odbędzie się dziś o godz. 19:00 w naszym kościele. Wykonawcami koncertu będą:- Małgorzata Sęk – wiolonczela,- Robert Grudzień – organy (organista Filharmonii lubelskiej),W programie m.in. utwory : A. Vivaldi,  J.S. Bach, C. Saint-Saens, Jan z Lublina.

W przyszłą niedzielę w ramach festiwalu odbędzie się koncert „Talenty na początku drogi artystycznej”, podczas, którego będzie można usłyszeć najbardziej utalentowanych studentów Uniwersytetu Muzycznego, a wystąpią: soprany – Katarzyna Gawałkiewicz i Teresa Szostakowska oraz mezzosopran Anna Mikulska, przy akompaniamencie organowym Andrzeja Sochockiego. Szczegółowy program całego Festiwalu można znaleźć na plakatach w kruchcie i w gablotach przy wejściu do kościoła.

Musica classica 2015plakatsdmmoj