Józefosław

Ogłoszenia, 29 stycznia 2017

29 stycznia 2017
 1. Dziś Czwarta Niedziela Okresu Zwykłego. Bóg wybiera słabych i umacnia ich. Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
 2. Plan wizyty duszpasterskiej tzw. Kolędy, na najbliższe dni:
  Poniedziałek – ul. Enklawy nr 9-10; ul. Słoneczny Sad
  Wtorek – ul. Geodetów numery parzyste od 32 do 136; ul. Mieczyków; ul. Ottawy
  Środa – ul. Ogrodowa numery 1-7 i numer 8 od A do E
  Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego – nie będzie kolędy
  Piątek – ul. Ogrodowa numer 8 od F do H
  Sobota – ul. Ogrodowa numer 8 od I do K
  W przyszłym tygodniu:
  Poniedziałek 6 lutego – ul. Ogrodowa od numeru 10 do końca
  Wtorek 7 lutego – ul. Dzikiego Wina i ul. Narcyzów
  W dni powszednie zaczynamy wizytę od godziny 17,a kończymy do godziny 21.30. W sobotę kolęda od godziny 10.00 do ok. 15.00. W piątek z racji pierwszego piątku kolęda od godziny 18.30. Prosimy o zabranie z zakrystii plakatów kolędowych i powieszenie ich przy wjeździe na osiedle bądź na klatkach bloków.
 3. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki tylko od 16.30 do 17.30.
 4. W czwartek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego w polskiej tradycji Matki Bożej Gromnicznej – Msza Święta o godzinie 8.00; 10.00; 18.00; 19.30. Przynosimy świece będzie błogosławieństwo świec.
 5. W piątek o 19.00 oaza młodzieżowa zaprasza gimnazjalistów i licealistów na adorację Najświętszego Sakramentu. Po modlitwie spotkanie w salce pod kościołem. Adoracja w ciszy będzie kontynuowana do godz. 21.00.
 6. W przyszły poniedziałek 6 lutego mija pierwsza rocznica śmierci śp. Księdza Proboszcza Stanisława Śmigasiewicza. Nawiedzenie grobu śp. Ks. Stanisława Śmigasiewicza w Radzanowie 4 lutego w sobotę. O godzinie 9.30 sprzed kościoła wyjedzie autokar. Powrót ok. godziny 17. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii
 7. W niedzielę 5 lutego, w przeddzień rocznicy przybędzie do naszej parafii Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. O godzinie 12.30 będzie przewodniczył Mszy Świętej, po której pobłogosławi tablicę poświęconą Księdzu Proboszczowi Stanisławowi. Przyjdźmy na tę Mszę Świętą, aby przez liczny udział wyrazić naszą wdzięczność Ks. Stanisławowi za jego trud w budowaniu kościoła, w którym możemy się gromadzić na modlitwie
 8. Pielgrzymka dzieci uczestniczących w roratach do Częstochowy odbędzie się 4 marca. Wyjazd o godzinie 6.30 – godzina rorat. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Koszt 40 zł. Dzieci, które otrzymały bilety jako nagrodę płacą 10 zł. Zgłoszenia w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.
 9. W piątek pierwszy miesiąca spowiedź od godziny 17.
 10. W sobotę Nabożeństwo Pierwszej Soboty po Mszy Świętej o godzinie 8.
 11. W sobotę o godzinie 10 spotkanie wszystkich ministrantów.
 12. Za dwa tygodnie w sobotę 11 lutego będziemy organizować Dzień Chorego na Mszy Świętej o godzinie 8. Po Mszy Świętej będzie spotkanie w Sali Jana Pawła II. Prosimy o zorientowanie się czy w pobliżu nie mieszka ktoś chory czy starszy, którego można by przywieźć na to spotkanie. Jest to dla nas możliwość świadczenia miłosierdzia.
 13. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli.