Józefosław

OGŁOSZENIA, 29 MAJA 2016

29 maja 2016
 1. Czytamy dziś list Episkopatu Polski przed kanonizacją bł. ojca Stanisława Papczyńskiego, która odbędzie się 5 czerwca br. w Watykanie.
 2. Dziś o godzinie 12.30 druga grupa dzieci przeżywa Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Do piątku trwa dla tych dzieci biały tydzień.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Do czwartku codziennie procesja Eucharystyczna. Dziś o godzinie 17.30 w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 18.00. zapraszamy szczególnie dzieci.
 4. We wtorek przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w środę wspomnienie św. Justyna męczennika, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w sobotę zaś jest wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 5. Za Tydzień Święto Dziękczynienia. Nasz biskup Ksiądz Kardynał Nycz zaprasza na procesję, która wyruszy z pl. Piłsudskiego o godzinie 8.00. O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski. W przyszła niedzielę po Mszach Świętych zbierać będziemy ofiary do puszek na budowę Świątyni Świętej Bożej Opatrzności.
 6. Od środy rozpoczynają się Nabożeństwa Czerwcowe w dzień powszedni po Mszy Świętej o godzinie 18 czyli ok. godz. 18.30. W niedzielę o godzinie 17.30.
 7. W środę pierwszy czerwca – Dzień Dziecka. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkich serdecznie. Po procesji małe co nieco dla dzieci.
 8. W czerwcu będziemy sprawować Mszę Świętą Gregogiańską w intencji śp. Ks. Proboszcza Stanisława Śmigasiewicza. Dokładny plan gregorianki jest wywieszony w gablocie.
 9. W czwartek różaniec za kapłanów o godzinie 17.30.
 10. W piątek pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 17.30.
 11. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 8.00.
 12. W sobotę o godzinie 19.00 konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Prosimy o przybycie wszystkich, którzy planują chrzest w najbliższym miesiącu.
 13. W piątek o 19.00 w kościele modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży. O 19.30 spotkanie formacyjne w salce. O 20.10 spotkanie wolontariuszy ŚDM.
 14. Rodziców zainteresowanych, aby ich synowie (rocznik 2009 i starsi) wstąpili do drużyny Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej organizowanej przy naszej parafii zapraszamy na spotkanie informacyjne w niedzielę 19 czerwca po Mszy Świętej o godzinie 11. Na spotkanie zapraszamy rodziców z synami.
 15. Zbieramy różańce dla katolików w Kazachstanie. Różańce prosimy przynosić do zakrystii.
 16. Prasa katolicka do nabycia w kiosku.
 17. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie kościoła. W Roku Miłosierdzia przypominamy, że można złożyć ofiarę na dzieła miłosierdzia do puszki przy wyjściu z kościoła po prawej stronie z napisem CARITAS.
 18. Przypominamy o konkursie plastycznym dla dzieci. Należy wykonać rysunek z przydrożną kapliczką. Podpisane prace przynosimy do zakrystii do końca maja. Rozdanie nagród 5 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00.
 19. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

ogłoszenia