Józefosław

Ogłoszenia 29.09.19r.

1 października 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

(29 WRZEŚNIA 2019 ROK)

 1. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, w październiku br., będziemy przeżywali Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Wydarzenie to ma służyć ożywieniu dzieła misyjnego Kościoła i włączeniu w nie każdego człowieka ochrzczonego. Najważniejszymi elementami tego szczególnego czasu, które podkreślił papież Franciszek, mają stać się: modlitwa, formacja i świadectwo misyjne.
 2. Ojcowie dominikanie ze Służewa zapraszają na Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej, który odbędzie się w sobotę, 5 października br., kościele dominikanów na Służewie, ul. Dominikańska 2. Do udziału w obchodach są zaproszeni przede wszystkim członkowie stowarzyszeń Żywego Różańca i bractw różańcowych.
 3. Wspólnotom i ruchom działającym przy parafii przypominamy o przedstawieniu trzech kandydatów do rady duszpasterskiej.
 4. Przygotowanie rodziców i dzieci do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj
  na Mszy Świętej  o godz. 16.00 dla grupy III i IV. Natomiast za tydzień 6 października b.r. drugie spotkanie dla grupy I i II.
 5. Informujemy, że 7 października w naszej parafii rozpoczniemy przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie to, obejmuje osoby, które ukończyły 20 lat
  i z rożnych powodów nie przystąpiły do bierzmowania w czasie edukacji szkolnej. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 6. W dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych jest prowadzona akcja charytatywna „książkowa pomoc dla Jasia”. Celem akcji jest wsparcie kosztownej rehabilitacji. Składając ofiarę, można wybrać książkę i wesprzeć naszego parafianina.
 7. Rozpoczęły się spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą pogłębić znajomość Pisma Świętego. Grupa spotyka się w każdą niedzielę w sali pod plebanią o godz. 19. 00.
 8. W tym tygodniu rozpoczyna się nabożeństwo różańcowe. Wszystkie dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.15. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które będzie w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej ok. godz.18.40
  a w niedzielę o godz. 17.30.
 9. W tygodniu przypada pierwszy piętek, sobota i niedziela miesiąca.
  W pierwszy piątek księża odwiedzą chorych i udzielą sakramentów. Prosimy o zgłaszanie chorych do zakrystii i kancelarii parafialnej. W piętek spowiedź od godz. 17.00. Tego dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po wieczornej Mszy Świętej  i zostanie zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 8.00 odbędzie się nabożeństwo adoracyjne.
 11. W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00, zapraszamy na adorację Najświętszemu Sakramentowi, która będzie do Mszy św. o godz. 20.00.
 12.  Dziękujemy za złożone ofiary na tace na utrzymanie świątyni. Niech Bóg wynagradza za okazane dobro.