Józefosław

OGŁOSZENIA, 28 SIERPNIA 2016

28 sierpnia 2016

OGŁOSZENIA
28 08 2016
XXII Niedziela Zwykła
1. Dziś Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła, Słowo Boże wzywa nas do pokory. Bóg pysznym się sprzeciwia a pokornym łaskę daje.
2. W czwartek pierwszy września – 77 rocznica wybuchy II Wojny Światowej. Modlimy się za poległych na różnych frontach oraz wszystkie ofiary wojny. Tego dnia rozpoczyna się rok szkolny. Na Uroczystą Mszę Świętą w czwartek o godzinie 8.00 inaugurującą nowy rok szkolny zapraszamy wszystkich uczniów.
3. W czwartek – pierwszy miesiąca – różaniec za kapłanów o godzinie 18.30.
4. W piątek – pierwszy miesiąca – spowiedź od godziny 17.00.
5. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Świętej o godzinie 8.00
6. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w czwartek wspomnienie św. Bronisławy – dziewicy, a w sobotę św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
7. W sobotę o godzinie 10.00 w kościele spotkanie dla wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służby liturgicznej.
8. Nasz biskup Ksiądz Kardynał Nycz zwolnił ks. Leszka Pliszkę z pomocy w naszej parafii i skierował do pomocy w parafii św. Jana Pawła II w Warszawie. Dziękujemy Księdzu Leszkowi za kilkuletnią posługę w naszej parafii, zwłaszcza w konfesjonale i życzymy wielu łask Bożych i wszelkiego dobra w nowej parafii.
9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.