OGŁOSZENIA, 28 SIERPNIA 2016

28 sierpnia 2016

28 08 2016
XXII Niedziela Zwykła
1. Dziś Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła, Słowo Boże wzywa nas do pokory. Bóg pysznym się sprzeciwia a pokornym łaskę daje.
2. W czwartek pierwszy września – 77 rocznica wybuchy II Wojny Światowej. Modlimy się za poległych na różnych frontach oraz wszystkie ofiary wojny. Tego dnia rozpoczyna się rok szkolny. Na Uroczystą Mszę Świętą w czwartek o godzinie 8.00 inaugurującą nowy rok szkolny zapraszamy wszystkich uczniów.
3. W czwartek – pierwszy miesiąca – różaniec za kapłanów o godzinie 18.30.
4. W piątek – pierwszy miesiąca – spowiedź od godziny 17.00.
5. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Świętej o godzinie 8.00
6. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w czwartek wspomnienie św. Bronisławy – dziewicy, a w sobotę św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
7. W sobotę o godzinie 10.00 w kościele spotkanie dla wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służby liturgicznej.
8. Nasz biskup Ksiądz Kardynał Nycz zwolnił ks. Leszka Pliszkę z pomocy w naszej parafii i skierował do pomocy w parafii św. Jana Pawła II w Warszawie. Dziękujemy Księdzu Leszkowi za kilkuletnią posługę w naszej parafii, zwłaszcza w konfesjonale i życzymy wielu łask Bożych i wszelkiego dobra w nowej parafii.
9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.