Józefosław

Ogłoszenia 28.07.2019

29 lipca 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

(28 LIPCA 2019 ROK)

 

 1. W lipcu i sierpniu Msze Święte w niedzielę odprawiane będą bez zmian natomiast w dzień powszedni o godz. 8.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00
  do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Spowiedź w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej a w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą.

 

 1. Kancelaria parafialna w czasie wakacji, jest otwarta we wtorki i czwartki od godz. 19.00 do 20.00. w pilnych sprawach prosimy zwracać się do księży po każdej Mszy Świętej.

 

 1. W zakrystii przyjmujemy intencje mszalne na kolejne miesiące.

 

 1. Zbliża się sierpień i czas pielgrzymek pieszych na Jasną Gorę zachęcamy
  do tej formy odbycia rekolekcji w drodze zwłaszcza młodzież i osoby
  w sile wieku. Informacja o pielgrzymkach wychodzących z Warszawy
  – akademickiej, paulińskiej i osób niepełnosprawnych znajduje się
  w kruchcie kościoła i na stronie Archidiecezji Warszawskiej. Również grupa pielgrzymkowa wychodzi z Piaseczna i dołącza się do pielgrzymki paulińskiej więcej informacji w par. św. Anny w Piasecznie.

 

 1. Na plebanii zakończyliśmy remont mieszkań dla nowych księży wikariuszy,
  którzy rozpoczną posługę w parafii w drugiej połowie sierpnia.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej
  o godz. 18.00 do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim; w piątek spowiedź od godziny 17.00 o 18.00 Msza Święta z komunią
  i nabożeństwem wynagradzającym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;
  w sobotę nabożeństwo do Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00.

 

 1. W czwartek 1 sierpnia, przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za tych, którzy oddali życie w walce o wolność naszej ojczyzny.

 

 1. Podajemy do wiadomości parafian, że w dniu 26 lica b.r. w wieku 21 lat zmarł Filip, który przez wiele lat był ministrantem w naszej parafii. Od dwóch lat wymagał specjalistycznej opieki. Wielu z was,
  za pomocą parafialnej Caritas wspierało jego opiekę i rehabilitacje
  przez ofiary składane do puszek. Filip odszedł opatrzony sakramentami świętymi. Jego choroba i cierpienie, wielu z nas zjednoczyła w pełnieniu uczynków miłości i miłosierdzia. Pogrzeb śp. Filipa odbędzie się jutro
  w poniedziałek 29 lipca w naszym kościele parafialnym o godz. 12.00
  a następnie zostanie pochowany na Cmentarzu Komunalnym
  w Piasecznie. Jego rodzice proszą, by osoby które planują przynieść Filipowi pożegnalne wiązanki, zamiast kwiatów wpłaciły datek na Fundację Audemus Audire. Filip korzystał z ich pomocy. Po Mszy pogrzebowej będzie również możliwość złożenia datków na cele tej fundacji. Rodzice
  śp. Filipa dziękują wszystkim za okazaną życzliwość w tym trudnym doświadczeniu ich życia. Dziękują za każdą modlitwę i finansowe wsparcie oraz zamówili Mszę Świętą dziękczynną za wszystkich ofiarodawców, którzy otworzyli swoje serce i przyszli Filipowi i całej rodzinie z pomocą.
  Ta Msza Święta będzie odprawiona w piątek 2 sierpnia b.r. o godz. 8.00.

 

 1. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej świątyni, dziękujemy za ofiary składane na tacę i na konto parafialne oraz życzymy błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.