Józefosław

Ogłoszenia, 27 marca 2016

28 marca 2016

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Dziś trzeci dzień Triduum Paschalnego – Dzień Chrystusa Zmartwychwstałego – Niedziela Zmartwychwstania. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przebiegu liturgii Triduum Paschalnego: Służbie Liturgicznej, Szafarzom Komunii Świętej, Lektorom, Ministrantom, Panu Organiście, Chórowi, Asyście, Osobom, które przygotowały dekorację w Kaplicy przechowania Najświętszego Sakramentu i w Grobie Pańskim i wszystkim innym.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny godziny odprawiania Mszy Świętej jak w niedzielę: 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00. Ofiary zbierane podczas Mszy Świętej przeznaczone są na KUL.
 3. Przez cały tydzień obchodzimy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego to znaczy, cały tydzień jest niejako przedłużeniem dnia Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do udziału we Eucharystii, która w tym tygodniu ma szczególne znaczenie. Z racji oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek w godzinach 16.30-17.30 i 18.30-19.30.
 5. 1 kwietnia pierwszy piątek miesiąca. Sakrament pokuty i pojednania od godziny 17.00. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. O 19.00 modlitwa w intencji ŚDM. O godz. 19.30 spotkanie formacyjne przed Światowymi Dniami Młodzieży, a o 20.15 spotkanie wolontariuszy ŚDM.
 6. W sobotę 2 kwietnia przypada 11 rocznica śmierci św. Jana Pawła II oraz pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 8.00 Msza Święta o Najświętszym Sercu NMP, litania i różaniec.
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Chcemy prosić o miłosierdzie i pokój dla świata i Europy zwłaszcza w obliczu ostatnich tragicznych wydarzeń.
 8. Za tydzień, w I niedzielę miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 8 spotkanie Kółek Żywego Różańca.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone w Wielki Piątek na utrzymanie Bazyliki Grobu w Jerozolimie oraz wszystkie inne ofiary.
 10. Prasa katolicka jest do nabycia w kiosku.
 11. Wszystkim Parafianom oraz Gościom składamy życzenia pokoju i radości ze Zmartwychwstania Chrystusa oraz wszelkich łask i darów Bożych potrzebnych w codziennym życiu.