Józefosław

OGŁOSZENIA, 27 LISTOPADA 2016

27 listopada 2016

I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczęliśmy Adwent czas przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa oraz na zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Pan przychodzi, wyjdźmy Mu na spotkanie z czystym i otwartym sercem.
 2. Od dzisiaj w każdą niedzielę można będzie nabyć poświęcone opłatki w kruchcie kościoła. Dołączony jest do nich opis przebiegu wigilii. Opłatki rozprowadzać będą ministranci i Oaza Dzieci Bożych. Ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz ministrantów i Oazy Dzieci Bożych.
 3. W piątek rozpoczynamy rekolekcje parafialne.
  PLAN REKOLEKCJI: Msza święta z nauką dla dorosłych w piątek i sobotę o godzinie 8.00 i 18.00. Nauka dla dzieci w piątek o godzinie 16.30 i w sobotę o godzinie 10.00. Nauka dla studentów i młodzieży pracującej oraz tych, którzy nie mogą o innej godzinie w piątek i sobotę o godzinie 19.30. W niedzielę Msza Święta z nauką w normalnym porządku. Spowiedź rekolekcyjna w sobotę o godzinie 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Nauki głosić będzie ks. Proboszcz.
 4. Spotkanie Dzieci Bożych w sobotę o godz. 9.00.
 5. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30. Po Mszy Świętej śniadanie dla dzieci w Sali Jana Pawła II za kościołem. Jeśli ktoś chciałby jeszcze pomóc przy organizowaniu śniadania prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 6. Od przyszłej niedzieli w kościele CARITAS będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny w ramach akcji: Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Zachęcamy do zakupu świecy. Jest to piękny znak na stole wigilijnym przypominający nam o potrzebie spotykania Jezusa, który przychodzi do nas w ubogich.
 7. Wizytę duszpasterską tzw. Kolędę rozpoczniemy po Świętach Narodzenia Pańskiego.
 8. W miesiącach zimowych: grudniu, styczniu i lutym nie będziemy zmieniać godziny Mszy Świętej wieczornej. Będzie ona tak jak przez cały rok o godzinie 18
 9. Przypominamy, że spowiadamy w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Zachęcamy do spowiedzi w dni powszednie.
 10. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.
 11. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej z ks. Prof. Waldemarem Chrostowskim w dniach 3-10 maja 2017 roku. Koszt 1200 $. Są jeszcze wolne miejsca, ale już coraz mniej. Chętni mogą zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii parafialnej do 10 grudnia.
 12. W Adwencie zbieramy produkty żywnościowe dla ubogich. Podzielmy się tym co mamy jak chlebem. Produkty prosimy przynosić do koszy wystawionych na prawo od ołtarza.
 13. Dziękujemy za hojne ofiary zebrane dwa tygodnie temu na pomoc dla chrześcijan w Iraku, także za dzisiejszą tacę na seminarium a również za wszelkie ofiary na potrzeby Kościoła
 14. Za tydzień o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. A w poniedziałek 5 grudnia o godzinie 19.00 spotkanie dla rodziców.
 15. Za tydzień w niedzielę Oaza Dzieci Bożych sprzedawać będzie własnoręcznie wykonany ozdoby choinkowe.
 16. „Czuwajcie, bo nie wiecie, w którym dniu Pan was przyjdzie”. Życzymy dobrego przeżycia dzisiejszego dnia i całego tygodnia.

rekolekcje-adentowe-2016