Józefosław

Ogłoszenia 27.10.19 r.

28 października 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
(27 PAŹDZIERNIKA 2019 ROK)

 1. Wszystkie dzieci zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 17.15. na różaniec. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, po Mszy Świętej wieczornej
  ok. godz.18.40 a w dzisiejsza niedzielę o godz. 17.30
 2. 7 listopada b.r. rozpoczynamy nowy kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież klas 8 i I klas szkoły średniej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii
  i kancelarii parafialnej. Więcej informacji u ks. Kamila.
 3. Informujemy parafian, że zakończone zostały prace dotyczące renowacji krzyża przydrożnego u zbiegu ulic Puławskiej i Geodetów. Dziękujemy firmie rodzinnej Chodzeń za przeprowadzone prace remontowe i uporządkowanie terenu wokół krzyża wraz z nowymi nasadzeniami. Parafia włączając się w tę renowacje ufundowała figurę Chrystusa, która jest zamieszczona na krzyżu. Poświęcenie krzyża wraz z nową figurą planowane jest w listopadzie.
 4. W  środę 30 października, Akademia Kobiety Szczęśliwej zaprasza na cotygodniowe spotkanie w godz. 10.00 – 13.00. więcej informacji na plakacie.  
 5. Dzisiaj o godzinie 19.00 w naszej świątyni odbędzie się koncert zamykający tegoroczny festiwal „Musica Classica”. Serdecznie zapraszamy.
 6. 29 października (wtorek) o godzinie 19:30 – Rycerze Kolumba i Kino Mundek zapraszają do Multikina Ursynów na dokumentalny film pt. „Tajemnica ojca Pio” Bilety na film sprzedawane są przed kościołem, więcej informacji na plakatach.
 7. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na „Bal Wszystkich Świętych” w czwartek 31 października o godz. 18.00 do Sali Jana Pawła II.
 8. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych przypada pierwszy piątek miesiąca, w tym dniu nie ma odwiedzin chorych. Z racji na uroczystość nie obowiązuje post. W tym dniu Msze Święte odprawiane będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Ze względu na charakter liturgiczny tego dnia, nie będzie nabożeństwa pierwszopiątkowego połączonego z adoracją, gdyż po Zbiorowej Mszy Świętej Gregoriańskiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta procesja żałobna, na którą zapraszamy wszystkich wiernych. W trakcie tej procesji będziemy modlić się za wiernych poleconych w wypominkach.
 9. 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo maryjne po mszy świętej o godz. 8.00. o godz. 18.00 Zbiorowa Msza Święta Gregoriańska, po której rozpoczniemy procesję żałobną połączoną z modlitwą za zmarłych poleconych w wypominkach.
 10. Przez cały listopad codziennie, będą odprawiane Msze święte za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych. Jest to tzw. Zbiorowa Msza Święta Gregoriańska. 1 i 2 listopada, Msze Świętą za zmarłych odprawimy o godz. 18.00, w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 8.00. Na te Msze Święte prosimy o składanie intencji do 1 listopada.
 11. Wypominki roczne czytamy w drugą niedzielę miesiąca o godz. 7.30. nie są one połączone z odprawianą Mszą Świętą o godz. 8.00. Wypominki roczne są modlitwą wspólnoty parafialnej za poleconych zmarłych.
 12. W przedsionku kościoła i zakrystii księża przyjmują na wypominki.
 13. Jest jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych w najbliższym czasie. Można już zamawiać intencje Mszy Świętych na rok 2020.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na tace na utrzymanie świątyni i na konto parafialne.
  Niech Bóg błogosławi wszystkim parafianom i przybyłym gościom w rozpoczętym tygodniu.