Józefosław

Ogłoszenia, 26 października

26 października 2014
Bal Wszystkich Świętych
Bal odbędzie się w piątek, 31 października, w budynku starej kaplicy, na tyłach kościoła w Józefosławiu (ul. Ogrodowa 3). Zaczynamy o 18:00.

Zapraszamy dzieci i młodzież gimnazjalną. Rodzice także bardzo mile widziani 🙂
Zachęcamy do przyjścia w przebraniu świętych lub w innych strojach niebiańskich.
Czarownice, diabły, wampiry i zmutowane stwory do Nieba wstępu nie mają!

W programie m.in.: konkurs na najciekawsze przebranie za świętego, quiz z wiedzy o świętych, wspólne śpiewanie piosenek oraz – przede wszystkim – zabawa przy niebiańskiej muzyce 🙂

https://www.facebook.com/events/1474336232847977

 1. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia w naszym kościele msze święte tak, jak w niedzielę (8, 9.30, 11, 12.30, 18)
 2. Msza święta w intencji zmarłych zostanie odprawiona także na cmentarzu komunalnym w Piasecznie o godzinie 11.
 3. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o godzinie 18 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz litania do NMP.
 4. W niedzielę 2 listopada wypada dzień Wszystkich Świętych Zmarłych. Różaniec z wypominkami o godzinie 17.
 5. W listopadzie codziennie po mszy św wieczornej (o g18) będziemy modlili się w intencji zmarłych, których imiona zgłosili Państwo w wypominkach.
 6. Od 1 listopada, przez 8 dni możemy uzyskać odpust zupełny za duszę jednego zmarłego. Należy być w stanie łaski uświęcającej, odwiedzić pobożnie w tych dniach kościół lub kaplicę i pomodlić się w intencjach, w których modli się Ojciec święty, modlitwa Ojcze Nasz, wyrzeczenie przywiązania do grzechu.
 7. W poniedziałek o 19 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 8. W poniedziałek i wtorek spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 9. Trwa konkurs „Papieska Akademia Najmłodszych”. Szczegóły na www.parafia-jozefoslaw.pl/pan
 10. Najbliższe spotkanie Dzieci Bożych (dzieci w wieku szkoły podstawowej, które chcą głębiej poznawać Pana Jezusa a jednocześnie dobrze się bawić i poznać wielu znajomych) w sobotę 15.listopada o godzinie 10.
 11. W najbliższym tygodniu nie ma próby scholi, schola nie będzie także śpiewać podczas najbliższej niedzielnej mszy świętej.