Ogłoszenia, 26 luty 2017

26 lutego 2017

1. Dziś Ósma Niedziela Zwykła. Słowo Boże przypomina nam o troskliwości Pana Boga. Nikt bardziej nie troszczy się o Ciebie Siostro i Bracie niż Bóg.
  2. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msza Święta w Środę Popielcową o 8.00, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Na każdej Mszy Świętej obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post tzn. nie można spożywać mięsa oraz można zjeść tylko jeden posiłek do syta.
  3. Okres Wielkiego Postu to czas przygotowania do Świąt Paschalnych i czas nawrócenia. Pomyślmy o postanowieniu wielkopostnym. Zapowiadamy już dziś, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 12 marca w niedzielę i trwać będą do środy 15 marca. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na udział w nich. Dokładny plan podamy za tydzień.
  4. W Wielkim Poście Droga Krzyżowa w każdy piątek
    dla dzieci o godzinie 17.30
    dla dorosłych bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej ok. godziny 18.30
    dla młodzieży i osób dłużej pracujących o godzinie 20.30
  5. Gorzkie żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30.
  6. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy nadużywają alkoholu oraz tych, którzy cierpią z nadużywania alkoholu przez innych.
  7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską rodzin. Za tydzień podamy krótkie podsumowanie.
  8. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od 16.30 do 17.30 i od 18.30 do 19.30
  9. Pielgrzymka do Częstochowy dzieci uczestniczących w roratach odbędzie się w najbliższą sobotę. Wyjazd o godzinie 6.30 – godzina rorat. Ostatnia szansa na zgłoszenie.
  10. W liturgii w sobotę święto Świętego Kazimierza Królewicza.
  11. W czwartek – pierwszy miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i za kapłanów. W piątek – pierwszy miesiąca spowiedź od godziny 17. W sobotę – pierwszą miesiąca nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Świętej o godzinie 8.00.
  12. Spotkanie członków Żywego Różańca za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 8.00
  13. Msza Święta i spotkanie dla pierwszej grupy dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców za tydzień w niedzielę o godzinie 16.00
  14. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne.
  15. Życzymy wszystkim radosnych ostatków i dobrego wejścia w Wielki Post.