Józefosław

Ogłoszenia, 26 czerwca 2016

27 czerwca 2016

OGŁOSZENIA
26 06 2016
Trzynasta Niedziela Zwykła
Dziś Trzynasta Niedziela Zwykła, rozpoczynają się wakacje. Chrystus mówi dzisiaj do każdego z nas: Pójdź za Mną!.
Ostatnie dni czerwca. Nabożeństwa Czerwcowe odbywają się w dzień powszedni po Mszy Świętej o godzinie 18 czyli ok. godz. 18.30. W niedzielę o godzinie 17.30.
W środę zapraszamy wszystkich ministrantów na rajd rowerowy do Góry Kalwarii. Wyjazd spod kościoła o godzinie 9. Powrót przewidywany na godzinę 17.
Rozpoczęło się lato. Cieszymy się ciepłem. Przypominamy, że w kościele obowiązuje godny strój. Jest on wyrazem szacunku do Boga i do ludzi którzy gromadzą się na Eucharystii. Paniom przypominamy przede wszystkim o skromności stroju, a panom o elegancji. Odkryte ramiona, zbytnie dekolty, prześwitujące tkaniny a także krótkie spodenki czy szorty nie licują z godnością miejsca świętego.
W tym tygodniu we wtorek wspominamy św. Ireneusza biskupa i męczennika a w środę Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Ten dzień jest dniem jedności ze Stolicą Apostolską. Pamiętajmy o modlitwie za papieża Franciszka. W tym dniu również ks. Piotr obchodzi swoje imieniny. Choć będzie już na urlopie to pamiętajmy o nim w modlitwie.
W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź po południu od godziny 17. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Świętej o godzinie 8.
Rozpoczął się czas wakacji. Nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii. Czas wakacji to także czas urlopów księży. Prosimy o przychodzenie do spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed każdą Mszą Świętą. W niedzielę nie zawsze będzie możliwość spowiedzi.
W czwartek o godzinie 20.30 zapraszamy do rodzinnej strefy kibica w sali za kościołem. Można poczuć atmosferę stadionu.
Rodzice, którzy pragną ochrzcić swoje dziecko proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej dwa tygodnie przed chrztem. Rodzice i chrzestni przed chrztem są zobowiązani uczestniczyć w konferencji, która odbywa się co dwa tygodnie w sobotę o godzinie 19.00. Najbliższa będzie w sobotę 2 lipca. Kolejne terminy konferencji przed chrztem są wywieszone w gablocie.
W czerwcu sprawujemy Mszę Świętą Gregoriańską w intencji śp. Ks. Proboszcza Stanisława Śmigasiewicza.
Prasa katolicka do nabycia w kiosku.
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, udanych wakacji i radości nie tylko ze zwycięstwa polskiej reprezentacji, ale przede wszystkim z tego, że jesteśmy uczniami Jezusa Chrystusa. Szczęść Boże.