Józefosław

Ogłoszenia, 25 października 2015

25 października 2015

1.W tym tygodniu kancelaria czynna we wtorek 16.30-17.30 i 19.00 – 19.30 oraz czwartek 16.30-17.30 i 18.30-19.30.

2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.30, a w niedziele o 17.30.

3. W środę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msze św. o 8.00 i 18.00.

4. 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte tak, jak w niedzielę. Msza święta w intencji zmarłych zostanie odprawiona także na cmentarzu komunalnym w Piasecznie o godzinie 11, po której nastąpi procesja.

5. 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 8.00 i 18.00.

6. Przyjmujemy na wypominki po każdej Mszy św. w zakrystii lub kancelarii. Druki na których można wypisać imiona i nazwiska zmarłych znajdują się w kruchcie kościoła oraz w zakrystii. Nie będzie takiej możliwości na cmentarzu.

7. W listopadzie codziennie na Mszy św o godz. 18.00 przed błogosławieństwem będziemy modlili się w intencji zmarłych, których imiona zgłosili Państwo w wypominkach.

8. Od 1 listopada, przez 8 dni możemy uzyskać odpust zupełny za duszę jednego zmarłego. Należy być w stanie łaski uświęcającej, odwiedzić pobożnie w tych dniach kościół lub kaplicę i pomodlić się w intencjach, w których modli się Ojciec święty, modlitwa Ojcze Nasz i Credo, wyrzeczenie przywiązania do grzechu.

9. Rozdanie nagród za za konkurs na tajemnicę różańcową po nabożeństwie wieczornym w czwartek 29 października.

10. Domowy Kościół oraz Oaza Dzieci Bożych zapraszają dzieci i młodzież wraz z rodzicami na tradycyjny Bal Wszystkich Świętych, w sobotę 31 października, od godz. 17.30, w dawnej kaplicy. Zachęcamy do przyjścia w przebraniu świętych lub w innych strojach niebiańskich. Diabły i czarownice do Nieba wstępu nie mają! W programie tańce przy niebiańskiej muzyce, quiz z wiedzy o świętych i konkurs na najlepsze przebranie. Wstęp wolny, ale organizatorzy będą zbierać dobrowolne datki na pokrycie kosztów napojów, słodyczy i wystroju. Tego dnia nie ma spotkania Dzieci Bożych o godz. 10.00.

11. 8 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. z wieczorem Uwielbienia z udziałem o. Janusza Chwasta. 24 listopada o godz. 19.30 ten sam dominikanin wygłosi konferencję o Duchu Św.

12. W tym tygodniu będą spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

13. Zapraszamy na koncert finałowy, kończący tegoroczną edycję VII Międzynarodowego Festiwau „Musica classica”, który odbędzie się dziś o godz. 19:00 w naszym kościele. Podczas koncertu usłyszymy kwintet instrumentów dętych blaszanych ArtBrass Ensamble. W programie koncertu utwory m.in. Bacha, Charpentiera, Haendla, Dabussego.

14. 8 listopada po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.