Ogłoszenia, 25 grudnia 2016

25 grudnia 2016
  1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Cieszymy się, że Syn Boży stał się człowiekiem czyli naszym bratem.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania obchodów Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Służbie liturgicznej, ministrantom, chórowi, Panu Organiście, Osobom, które instalowały choinki, zbudowały szopkę, sprzątały kościół. Szczególnie dziękujemy tym, którzy włączyli się w duchowe przygotowanie poprzez udział w Roratach, zwłaszcza dzieciom.
  3. Dziękujemy za dary dla potrzebujących składane przez cały Adwent.
  4. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską, tzw. Kolędę.
    Plan kolędy na najbliższe dni:
    Wtorek 27 grudnia- ul. Prawdziwka, Olechowska, Olchowa;
    Środa 28 grudnia – ul. Przylaszczki, Victorii, Kameliowa i Enigmy
    Czwartek 29 grudnia – ul. Prowansji, Alzacji i Normandii
    Piątek 30 grudnia – ul. Bretanii i Zielone Ogrody (ciąg dalszy Prowansji)
    Poniedziałek 2 stycznia – ul. Letniskowa, Wakacyjna i Żwirowa
    Wtorek 3 stycznia – ul. Nad Strumykiem
    Od poniedziałku do piątku kolędujemy od godziny 18 do około 21.30 a w sobotę od godziny 10.00 do ok. 15.00
  5. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki tylko od 16.30 do 17.30.
  6. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godzinie 18.00 jak przez cały rok.
  7. Jutro Święto Świętego Szczepana. Porządek Mszy Świętej niedzielny. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski
  8. We wtorek Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę Świętych Młodzianków czyli dzieci zamordowanych w Betlejem przez Heroda.
  9. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do godziny 22.00.
  10. W piątek jest Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy rodziny na Mszę Świętą o godzinie 18.00, aby oddać się pod opiekę Świętej Rodziny z Nazaretu.
  11. W piątek o godzinie 10.00 zbiórka ministrantów.
  12. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. O godzinie 18.00 Msza Święta podsumowująca rok.
  13. Za tydzień w niedzielę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
  14. 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Piasecznie organizowany jest Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on o godzinie 13.30 przy budynku Domu Kultury w Piasecznie ul. Kościuszki 49. Finał Orszaku na Rynku w Piasecznie. Zachęcamy do przybycia w strojach pastuszków, aniołków, zwierząt i innych postaci, które witają narodzonego Jezusa. Szczegóły na stronie: naswoimmiejscu.pl
  15. Spotkanie obowiązkowe dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej za dwa tygodnie 8 stycznia w niedzielę o godzinie 19. Temat: Systemy rodzinne. Spotkanie poprowadzi pani Magdalena Leczkowska – pedagog, terapeuta. Zapraszamy również innych rodziców. Temat jest bardzo aktualny.
  16. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych owoców Narodzenia Pańskiego. Niech Jezus narodzony w żłobie obdarzy wszystkich pokojem, radością i szczęściem. Wesołych Świąt.