Józefosław

Ogłoszenia, 24 lipca 2016

24 lipca 2016
 1. Dziś Siedemnasta Niedziela Zwykła. Liturgia ukazuje nam wzór wytrwałej i bezinteresownej modlitwy wstawienniczej Abrahama. Jezus uczy swoich uczniów wytrwałej modlitwy i przekazuje Modlitwę Ojcze Nasz, jako wzór modlitwy chrześcijańskiej.
 2. Trwają Światowe Dni Młodzieży Dziś kończą się Dni w diecezjach. W naszym kościele Msza św. o 12.30 i pożegnanie pielgrzymów. Wieczorem o godzinie 19 koncert na rynku w Piasecznie. Wśród wykonawców znany zespół chrześcijański TGD – Trzecia Godzina Dnia. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wspólnym świętowaniu z pielgrzymami z różnych krajów świata. W poniedziałek wyjazd uczestników Światowych Dni Młodzieży do Krakowa. Udaje się tam również grupa z naszej parafii z ks. Piotrem. Można udać się do Krakowa także osobiście na samo czuwanie z soboty na niedzielę i Mszę Świętą w niedzielę lub na Jasną Górę w czwartek na Mszę Świętą z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Zachęcamy wszystkich do pielgrzymowania duchowego do Krakowa.
 3. Dziękujemy wolontariuszom, rodzinom przyjmującym gości, oraz wszystkim, którzy przygotowali Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii.
 4. Wiele rodzin chciało przyjąć pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży, ale tylko 12 osób przyjechało do naszej parafii. Jest jeszcze możliwość i potrzeba przyjęcia pielgrzymów po powrocie z Krakowa. 207 osób z Katolickiej Wspólnoty Shalom, które zamierzały przyjechać do Polski na ŚDM, zostało oszukanych przez pracownika agencji turystycznej w Brazylii. Wpłacili pieniądze i nie otrzymali biletów. Obecnie sprawa została przekazana do prokuratury i toczy się śledztwo. Dzięki pomocy Stolicy Apostolskiej, Episkopatu Brazylii, organizacji, i prywatnych darczyńców, otrzymali pieniądze na nowe bilety i przyjechali do Polski na ŚDM. Z tego względu, że kupowali bilety w ostatniej chwili, to nie udało im się zakupić biletów powrotnych zaraz po zakończeniu ŚDM w Krakowie. Będą oni sukcesywnie odlatywać do Brazylii w dniach 3-10 sierpnia. Szukamy zakwaterowania dla tych pielgrzymów w dniach od 2 sierpnia na jeden lub więcej noclegów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 5. Dziś po Każdej Mszy Świętej błogosławimy pojazdy w związku z jutrzejszym dniem św. Krzysztofa. Także jutro po Mszy św. Będziemy błogosławić pojazdy.
 6. Jutro w liturgii obchodzimy Święto św. Jakuba Apostoła, we wtorek wspominamy świętych Joachima i Annę rodziców Najświętszej Maryi Panny a w piątek św. Martę.
 7. Przypominamy, że spowiadamy w dzień powszedni pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 8. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek w godzinach 16.30-17.30 i 18.30-19.30.
 9. W sobotę o godzinie 19 konferencja przed Chrztem Świętym dla rodziców i chrzestnych w sali za kościołem.
 10. Prasa katolicka do nabycia w kiosku.
 11. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie kościoła.
 12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, i zachęcamy do znalezienia dziś dłuższego czasu na modlitwę osobistą. |Szczęść Boże.

001Plakat_akcja_sw_Krzysztof_2016