Józefosław

OGŁOSZENIA, 24 KWIETNIA 2016

24 kwietnia 2016

paintball_2016_v2

zapisy albo mailem albo przez formularz (preferowana forma): https://docs.google.com/forms/d/1Q2l9xZZcBFjFeBheVMoHilXdDFfuvmfjv7AvH6FioQY/viewform

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Dziś w Warszawie odbywa się Marsz Świętości Życia. Udział w marszu będzie okazją do dawania świadectwa o wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, które jest darem Boga.
 2. Jak już tydzień temu ogłaszaliśmy nasz Parafianin, alumn Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, Łukasz Duda w dniu 14 maja bieżącego roku przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy kleryka Łukasza modlitwie, aby Bóg umocnił go łaską i charyzmatami do służby w Kościele najpierw poprzez posługę diakonatu a w przyszłości przez kapłaństwo.
 3. Jutro spotkanie katechetów ze wszystkich szkół na plebani o godzinie 16.00.
 4. W dniu 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. W tym roku w dniu tym przypada VI Niedziela Wielkanocna a dodatkowo tzw. długi weekend sprawia, że większość parafian wyjeżdża. W związku z tym Odpust Parafialny będziemy obchodzić 6 maja. O godzinie 18 będzie uroczysta Msza Święta zakończona procesją, której przewodniczyć będzie ks. bp Michał Janocha. W czasie Mszy Świętej Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
 5. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w grupach w poniedziałek i we wtorek o godzinie 19.30.
 6. Organizujemy wypad ojców z dziećmi na paintball’a i ognisko. Odbędzie się on w sobotę 7 maja w godzinach 15-21. koszt 50 zł od osoby. Ojcowie z dziećmi, którzy chcą podjąć to wyzwanie mogą zapisywać się w zakrystii lub kancelarii.
 7. 28 maja organizujemy pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Dokładne informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 8. Odpowiadając na apel papieża Franciszka dziś w każdej parafii, w naszej także, po Mszy Świętej odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie. Trwająca od kwietnia 2014 r. wojna na wschodniej Ukrainie do dzisiaj pochłonęła prawie 10. tys. zabitych, ponad 25 tys. rannych i zmusiła do opuszczenia swoich domów ok. 2,5 mln. ludzi, którzy stali się uchodźcami wewnętrznymi. Ponad 1 mln. osób emigrowało za granicę. W sumie agresja Rosji i wspieranych przez nią separatystów dotyka ponad 5 mln. ludzi, wśród których jest ponad 1,7 mln. dzieci.
 9. Prasa katolicka do nabycia w kiosku.
 10. Przed kościołem odbywa się również zbiórka na leczenie 32-letniego Macieja, u którego zdiagnozowano złośliwego raka wątroby.
 11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie kościoła.
 12. W najbliższą sobotę nie będzie spotkania Dzieci Bożych.
 13. Dostępne są nowe karty pytań Jubileuszowej Akademii Najmłodszych.Seria 5 – Maj 2016 Szczegóły: JAN 2016
 14. ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ AUTOKAROWĄ DO WADOWIC I KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ 28.05.2016r. (SOBOTA). WYJAZD O GODZINIE 6.45 Z PARKINGU KOŚCIELNEGO. KOSZT WYJAZDU 80 ZŁ.  W PROGRAMIE PIELGRZYMKI MIĘDZY INNYMI ZWIEDZANIE MUZEUM JANA PAWŁA II NOWO OTWARTEGO W WADOWICACH. ZAPISY W ZAKRYSTII LUB KANCELARII PO KAŻDEJ MSZY ŚW.
 15. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego spędzenia niedzieli w gronie rodziny i najbliższych.