Ogłoszenia 24.11.19 r.

25 listopada 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
(24 listopada 2019)

1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  2. W czwartek 28 listopada b.r. o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii.
  3. W piątek 6 grudnia br. o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. W związku z tym, że jest to piątek,
    na prośbę parafian proboszcz udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych tym wszystkim, którzy przystępują do sakramentu bierzmowania ich rodzinom i gościom, którzy wezmą udział
    w tej uroczystości. I zamieniając praktykę pokutną zobowiązuje w sumieniu wszystkich korzystających z dyspensy do odmówienia modlitwy „Pod Twoją obronę” w intencji parafii i parafian.
  4. Za tydzień I Niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Msze Święte w adwencie odprawiamy w niedziele bez zmian a od poniedziałku
    do soboty o godz. 6.30 – RORATY, 8.00 i 18.00. W czasie adwentu nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po II Niedzieli Adwentu.
  5. Rekolekcje adwentowe odbędą się od niedzieli 1 grudnia do środy 4 grudnia, wygłosi je ks. kanonik Tomasz Zaperty Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży
    i Wizytator nauczania religii w Archidiecezji Warszawskiej. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w poniedziałek, wtorek, środę na Mszy świętej o godz. 9.30
    i 18.00 dodatkowo dla osób późno wracających z pracy nauka rekolekcyjna
    o godz. 20.00.
  6. Chcemy podobnie jak w latach ubiegłych, by w Sali Jana Pawła II dzieci uczestniczące w roratach po Mszy Świętej, mogły spożyć posiłek. Prosimy osoby chętne do przygotowania tych posiłków, by zgłosiły się do zakrystii
    lub kancelarii parafialnej.
  7. Od 13 do 15 grudnia w naszej parafii odbędą się Warsztaty Muzyki Liturgicznej chętnych prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na plakatach i stronie internetowej parafii. W kruchcie kościoła można zaopatrzyć się w pierniki, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pokrycie kosztów warsztatów muzycznych.
  8. W sobotę 30 listopada o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie w sprawie strojów pierwszokomunijnych w Sali Jana Pawła II zapraszamy rodziców z wszystkich grup do zapoznania się z ofertą.
  9. Za tydzień będziemy zbierać ofiary na seminarium duchowne, w którym obecnie do kapłaństwa przygotowuje się dwóch naszych parafian.
  10. Można jeszcze zamówić intencje mszalne na najbliższe dni i przyszły rok.
  11. Dziękujemy za ofiary złożone na tace na utrzymanie świątyni i na konto parafialne. Niech wstawiennictwo i opieka św. Józefa naszego patrona,  towarzyszy  w pracy i odpoczynku wszystkim parafianom i przybyłym gościom.