Józefosław

Ogłoszenia, 23 października 2016

23 października 2016
 1. Liturgia Słowa przypomina nam o potrzebie pokory w modlitwie. Modlitwa celnika, który mówi: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika”, przynosi usprawiedliwienie.
 2. Rozpoczynamy dziś tydzień misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje.
 3. Nabożeństwo Październikowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedzielę o godzinie 17.30. Dodatkowo różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godzinie 17.30. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na różańcu.
 4. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. „Korona dla Matki Bożej”. Technika wykonania dowolna. Podpisane prace przynosimy do 29 października. Rozdanie nagród 30 października po Mszy św. o godz. 11.00.
 5. W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele po Mszy Świętej wieczornej do godziny 22. Zapraszamy.
 6. Serdecznie zapraszamy wszystkich na ostatni koncert festiwalu „Musica classica”, który odbędzie się w naszym kościele dziś o godz. 19:00, usłyszymy Oratorium skomponowane z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski pt. „Bóg Ciebie ochrzcił, Bóg dał Ci siłę” w wykonaniu solistów i  orkiestry 966, a także naszego chóru „Con fuoco”, pod dyrekcją kompozytora Roberta Grudnia, część słowną wykona Olgierd Łukaszewicz. Szczegółowe informacje o festiwalu można znaleźć na plakatach znajdujących się przy wejściu do kościoła, a także na stronie internetowej musicaclassica.pl.
 7. W tym tygodniu w liturgii w piątek Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 8. Na końcu kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Wypominki jednorazowe będą wyczytane we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada o godzinie 17.00 a potem w intencji tych zmarłych zostanie odprawiona Msza Święta o godzinie 18.00. Wypominki roczne będą czytane w drugi piątek miesiąca o godzinie 17.00 a potem o godzinie 18.00 będzie odprawiana Msza Święta w intencji zmarłych. Wypełnione kartki prosimy przynosić do zakrystii. Przy tej okazji składane są ofiary, za które serdecznie dziękujemy.
 9. Zapowiadamy już, że w miesiącach zimowych: grudniu, styczniu i lutym nie będziemy zmieniać godziny Mszy Świętej wieczornej. Będzie ona tak jak przez cały rok o godzinie 18
 10. Domowy Kościół oraz Oaza Dzieci Bożych zapraszają dzieci i młodzież wraz z rodzicami na tradycyjny Bal Wszystkich Świętych, w poniedziałek 31 października, od godz. 18.00, w Sali Jana Pawła II. Zachęcamy do przyjścia w przebraniu świętych lub w innych strojach niebiańskich. Diabły i czarownice do Nieba wstępu nie mają! W programie tańce i zabawy przy niebiańskiej muzyce, quiz i prezentacja przebrań. Wstęp wolny, ale organizatorzy będą zbierać dobrowolne datki na pokrycie kosztów napojów, słodyczy i wystroju sali.”
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które dziś przeznaczamy dla parafii w Starogrodzie.
 12. Życzymy dobrej niedzieli.

12118786_654908447979548_7195541355531381709_n