Józefosław

OGŁOSZENIA 23.06.19 r.

23 czerwca 2019

Ogłoszenia parafialne 23 czerwca 2019 r. XII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zostaną odśpiewane suplikacje jako modlitwa przebłagalno-wynagradzająca za świętokradztwa i profanację Najświętszego Sakramentu jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszym kraju.

  2. Dziękujemy za udział i przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy za piękną oprawę liturgiczną i udekorowanie ołtarzy oraz za adorację Najświętszego Sakramentu.

  3. W związku ze zmianami personalnymi w Archidiecezji Warszawskiej w naszej parafii z urzędu wikariusza odwołani zostali ks. Błażej Węgrzyn i ks. Rafał Urbiak. Dziękujemy za pracę w naszej parafii. Na ich miejsce zostali powołani na urząd wikariusza ks. Kamil Piaszczak i ks. Łukasz Mroczek. Swoje obowiązki nowi wikariusze podejmą z dniem 26 sierpnia 2019 r.

  4. Rozpoczyna się sezon urlopowy, dlatego od tej niedzieli zostaje zawieszona Msza Święta o godz. 6.30. W lipcu i sierpniu Msze Święte w niedzielę odprawiane będą bez zmian natomiast w dzień powszedni o godzinie 8.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w każdy czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim oraz w I piątek miesiąca do godz. 21.00.

  5. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym będzie otwarta we wtorki i czwartki od godz. 19.00 do godz. 20.00. W pilnych sprawach będzie można zwracać się do księży po każdej Mszy Świętej.

  6. W oktawie Bożego Ciała podczas nabożeństwa czerwcowego po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbywać się będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcamy do udziału w procesji.

  7. W poniedziałek, 24 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek, 28 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz zakończenie oktawy Bożego Ciała, w tym dniu, nie będzie obowiązywać powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych. W sobotę, 29 czerwca, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

  8. Przypominamy, że są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych na lipiec i sierpień.