Józefosław

Ogłoszenia 23.02.20 r.

26 lutego 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA
(23 lutego 2020 r.)

  1. W najbliższą środę 26 lutego rozpoczynamy czas Wielkiego Postu przygotowujący nas do świąt wielkanocnych. W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawiamy o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00, 20.00. W wielkim poście nabożeństwa drogi krzyżowej będą w piątki o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.00 dla ogółu parafian. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.30. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy
    8 marca w II Niedzielę Wielkiego Postu.
  2. W Środę Popielcową, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia, obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych (jeden posiłek dziennie do syta i dwa skromne posiłki pomocnicze). Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuję wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Niezależnie od wieku, dotyczy to małych dzieci i osób po 60 roku życia w środę popielcową podejmujemy praktykę postną i pokutną na miarę swoich możliwości.  Przypominamy, że w okresie wielkiego postu mamy powstrzymać się od organizowania zabaw i udziału w spotkaniach o charakterze rozrywkowym.    
  3. W dzisiejszą niedzielę z racji na ferie nie ma spotkania kręgu biblijnego
  4. Nauki dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, rozpoczynamy od 26 lutego 2020 r. Spotkania będą odbywać się w środy, w godzinach 19.30-21.00, w sali pod zakrystią. Zapisy w zakrystii u ks. Mateusza, lub pod podanym adresem e-mailowym; mateuszran@op.pl.
  5. W poniedziałek 16 marca b.r. rozpoczniemy przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie to, obejmuje osoby, które ukończyły 20 lat i z rożnych powodów nie przystąpiły do bierzmowania w czasie edukacji szkolnej. Zapraszamy do tego przygotowania studentów, młodzież pracującą, osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa (które nie żyją w konkubinacie), oraz małżonków po ślubie sakramentalnym, którzy jeszcze bierzmowania nie przyjęli. Zgłoszenia kandydatów przyjmuje ks. proboszcz w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godz. 19.00 w kościele. Przyjmujemy, także na to przygotowanie osoby z poza parafii, pod warunkiem przedstawienia stosownej zgody od proboszcza parafii miejsca zamieszkania.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na Seminarium Duchowne, w którym obecnie do kapłaństwa przygotowuje się dwóch naszych parafian.
  7. Kontynuujemy prace modernizacyjne mające na celu poprawienie wentylacji grawitacyjnej w kościele, oraz wprowadzenie zaleceń po przeglądzie obiektu budowlanego. Prace te, są prowadzone na poddaszu i dachu kościoła.  
  8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i konto parafialne. Niech błogosławieństwo Boże towarzyszy wszystkim w nadchodzącym tygodniu.