Józefosław

Ogłoszenia, 22 maja 2016

22 maja 2016

OGŁOSZENIA, 22 05 2016

1 Dziś – tydzień po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Bóg jest komunią Osób – Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
2 Dziś na Mszy Świętej o godzinie 12.30 pierwsza grupa dzieci przeżywa Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Do środy trwa biały tydzień. Druga grupa ma rocznicę za tydzień w niedzielę o godzinie 12.30. Próba przed rocznicą w poniedziałek o godzinie 19.00. Spowiedź w środę o godzinie 19.00.
3 Dziś po Mszach św. wolontariusze zbierają ofiary do puszek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii. Można zapisywać się także na wyjazd do Krakowa.
4 W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywana Boże Ciało. Msza Święta o godzinie 8.00; 9.30; 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy Świętej o godzinie 11.00. Po Eucharystii o godzinie 9.30 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy, aby uczcić Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i dać wobec świata świadectwo naszej wiary. Zapraszamy Panów do asysty kościelnej oraz dziewczynki do sypania kwiatków. Prosimy o kwiatki do sypania w czasie procesji. W czwartek Dzień Matki – niech każdy pamięta o swojej Mamie. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła wieczorem po nabożeństwie.
5 We wtorek o godzinie 19.00 próba dla dziewczynek sypiących kwiatki.
6 W tym tygodniu kancelaria czynna będzie tylko we wtorek.
7 We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych oraz Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
8 Od piątku rozpoczynamy na nabożeństwach majowych Nowennę przed Świętem Bożej Opatrzności.
9 27 czerwca młodzież oazowa z naszej parafii udaje się na weekendowe rekolekcje do Słomczyna. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
10 W sobotę 28 maja przypada 35 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Modlimy się o rychłą beatyfikację. W tym dniu o godz. 10.00 w Archikatedrze Warszawskiej – święcenia prezbiteratu.
11 W sobotę o 6.45 parafialna pielgrzymka do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziś ostatni dzień zapisów.
12 Papieski Wydział Teologiczny organizuje Studium Animatorów Małżeństw w parafii, przygotowujące do towarzyszenia małżeństwom oraz Studium Małżeństwa i Rodziny przygotowujące do pracy w poradniach rodzinnych i prowadzenia kursów dla narzeczonych. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
13 Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oraz wszystkie inne ofiary.
14 Nowa, 6. seria pytań Jubileuszowej Akademii Najmłodszych JAN 2016 do odbioru w kościele pod Obrazem Jezusa Miłosiernego oraz TUTAJ. W zakładce „JAN 2016” także aktualne wyniki konkursu i bieżące informacje.
15 Prasa katolicka do nabycia w kiosku.
16 Wszystkim życzymy dobrego przeżycia niedzieli w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

17 Przypominamy o konkursie plastycznym dla dzieci. Należy wykonać rysunek z przydrożną kapliczką. Podpisane prace przynosimy do zakrystii do końca maja. Rozdanie nagród 5 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00.