Józefosław

Ogłoszenia 22.12.19 r.

24 grudnia 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU
(22 grudnia 2019)

 1. Dziękujemy za zeszłotygodniowe ofiary do puszek na pomoc rodzinom z naszej parafii, które ucierpiały w pożarze domu. Ofiary te zostały przekazane naszym parafianom na początku tygodnia. Niech Bóg wynagradza wszystkim, którzy przyszli z pomocą zarówno materialną, duchową oraz przez wykonanie prac porządkowych.
 2. Ministranci i młodzież oazowa rozprowadza poświęcone opłatki i sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele duszpasterskie dzieci i młodzieży naszej parafii.
 3. W kruchcie kościoła znajdują się skrzynki, do których możemy przynosić produkty żywnościowe o długim terminie ważności np. kasza, mąka, cukier, puszki itp. potrzebna też jest kaszka – bezglutenowy produkt dla niemowląt po 4 miesiącu życia. Dziękujemy za dotychczasowe dary, będą one przeznaczone dla potrzebujących.
 4. Msze św. Roratnie odprawiamy poniedziałek i wtorek o godz. 6.30 dziękujemy parafianom, którzy przez cały adwent przygotowywali posiłek dla dzieci i młodzieży w Sali Jana Pawła II. I włączyli się w pokrycie kosztów tych posiłków przez ofiary składane na roratach.
 5. Na czas świąt Narodzenia Pańskiego i Nowego Roku, przerywamy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów. Wizytę duszpasterską wznowimy po 6 stycznia 2020 roku.
 6. Rodziny z dziećmi zapraszamy na zimowe rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich w terminie 16 – 23 lutego 2020 r, które odbędą się w Domu rekolekcyjno -wypoczynkowym „Betania” w Rabce-Zdroju, więcej informacji u ks. Mateusza.
 7. W poniedziałek, będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty od godziny 17.00 natomiast we wtorek do godz. 9.00.
 8. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia zachęcamy do zachowania tego dnia tradycyjnego postu i przygotowania w domach tradycyjnych potraw wigilijnych. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, natomiast zapraszamy wszystkich na „Pasterkę” o godz. 24.00, taca z pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki.
 9. W pierwszy i drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego 25 i 26 grudnia, Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00. nie będzie równocześnie odprawianej Mszy Świętej w Sali Jana Pawła II o godz. 11.00, wszystkich zapraszamy do kościoła.
 10. W 28 grudnia włączając się w przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, w sobotę po Mszy Świętej o godz. 8.00 okolicznościowe nabożeństwo, zachęcamy również wiernych do wzięcia udziału w uroczystościach organizowanych tego dnia w Katedrze Warszawskiej o godz. 19.00.
 11. W niedzielę podczas oktawy Świąt Bożego Narodzenia 29 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny, tego dnia podczas liturgii odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 12. Można zamówić intencje mszalne na najbliższe dni i przyszły rok.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na tace na utrzymanie świątyni i na konto parafialne. Niech błogosławieństwo Boże w czasie adwentowego czuwania i przygotowywania do świąt,  towarzyszy  w pracy i odpoczynku wszystkim parafianom i przybyłym gościom.