Józefosław

Ogłoszenia 22.09.19r.

27 września 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

(22 WRZEŚNIA 2019 ROK)

  1. Wspólnotom i ruchom działającym przy parafii przypominamy o przedstawieniu trzech kandydatów do rady duszpasterskiej.
  2. Przygotowanie rodziców i dzieci do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 16.00 dla grupy I i II oraz w niedziele 29 września dla grupy III i IV.
  3. Pierwsze powakacyjne spotkanie młodzieży, która od roku przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się 28 września w sobotę w Sali Jana Pawła II o godzinie 16.00.
  4. Informujemy, że 7 października w naszej parafii rozpoczniemy przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie to, obejmuje osoby, które ukończyły 20 lat i z rożnych powodów nie przystąpiły do bierzmowania w czasie edukacji szkolnej. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przyjmujemy, także na to przygotowanie osoby z całego dekanatu piaseczyńskiego oraz pobliskich dekanatów, pod warunkiem przedstawienia stosownej zgody od proboszcza parafii miejsca zamieszkania.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie prowadzona akcja charytatywna „książkowa pomoc dla Jasia”. Celem akcji jest wsparcie kosztownej rehabilitacji. Składając ofiarę, będzie można wybrać książkę i wesprzeć naszego parafianina.
  6. Małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła działające przy naszej parafii zapraszają w dniach 25-27 października 2019 roku na rekolekcje w Porszewicach. Więcej informacji na plakatach wywieszonych w kruchcie i gablotach.
  7. W najbliższy czwartek po wieczornej Mszy Świętej ok. 19.00 odbędzie się wieczór uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.
  8. Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia biblijnej formacji duchowej w ramach cotygodniowych spotkań Kręgu Biblijnego, które rozpoczynają się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.00 w sali pod plebanią.
  9. W dzisiejszą niedzielę w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej i Klasycznej „Musica Classica” organizowanego przez Gminę Piaseczno i Centrum Kultury, odbędzie się o godzinie 19.00 w naszym kościele koncert w którym weźmie udział kwartet saksofonowy. Serdecznie zapraszamy.
  10. W sobotę, 28 września br., w naszej Archidiecezji modlimy się o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Tego dnia, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a po niej zgromadzeni odmówią modlitwę o beatyfikację Księdza Prymasa. Zgodnie z intencja Księdza Kardynała Metropolity Warszawskiego pomódlmy się o beatyfikację.