Józefosław

Ogłoszenia 21.07.2019

20 lipca 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

(21 LIPCA 2019 ROK)

 

 1. W lipcu i sierpniu Msze Święte w niedzielę odprawiane będą bez zmian natomiast w dzień powszedni o godz. 8.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00
  do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Spowiedź w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej a w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą.

 

 1. Kancelaria parafialna w czasie wakacji, jest otwarta we wtorki i czwartki od godz. 19.00 do 20.00. w pilnych sprawach prosimy zwracać się do księży po każdej Mszy Świętej.

 

 1. W zakrystii przyjmujemy intencje mszalne na lipiec, sierpień i kolejne miesiące.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym:

W poniedziałek – Święto Św. Marii Magdaleny: we wtorek – Święto Św. Brygidy patronki Europy: w środę Wspomnienie Św. Kingi; w czwartek Święto Św. Jakuba Apostoła w tym dniu wspominamy również Św. Krzysztofa jest to dzień automobilistów, motocyklistów, i kierowców pojazdów mechanicznych. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00: w piątek Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny.

 1. Zbliża się sierpień i czas pielgrzymek pieszych na Jasną Gorę zachęcamy do tej formy odbycia rekolekcji w drodze zwłaszcza młodzież i osoby w sile wieku. Informacja o pielgrzymkach wychodzących z Warszawy – akademickiej, paulińskiej i osób niepełnosprawnych znajduje się w kruchcie kościoła i na stronie Archidiecezji Warszawskiej.

 

 1. Na plebanii dobiega końca remont mieszkań dla nowych księży wikariuszy,
  którzy rozpoczną posługę w parafii w drugiej połowie sierpnia.

 

 1. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej świątyni, dziękujemy za ofiary składane na tacę i na konto parafialne oraz życzymy błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.