Józefosław

OGŁOSZENIA 2019 06 16 Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019

OGŁOSZENIA

2019 06 16 Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. W czwartek, 20 czerwca, obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu Msze Święte będą sprawowane o godz. 08:00, 09:30, 12:30 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 09:30 odbędzie się procesja Eucharystyczna, za pobożny udział w procesji Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny. Nabożeństwo czerwcowe odbędzie się przed procesją Eucharystyczną, natomiast w tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 22:00.

  2. Prosimy o udekorowanie ołtarzy następujące wspólnoty: ołtarz pierwszy – szafarze nadzwyczajni i lektorzy, ołtarz drugi – Kościół Domowy, ołtarz trzeci – Akademia Kobiety Szczęśliwej, ołtarz czwarty – Żywy Różaniec. Ołtarze będą miały przygotowany podest oraz tło.

  3. Zapraszamy do wzięcia udziału w procesji Eucharystycznej wszystkie wspólnoty, grupy, stowarzyszenia, ruchy z naszej parafii. Dzieci, które przystępowały w tym roku do I Komunii Świętej prosimy o przyjście w strojach komunijnych.

  4. Rozpoczyna się sezon urlopowy, dlatego od poniedziałku 24 czerwca zostaje zawieszona Msza Święta w dzień powszedni o godz. 06:30. W lipcu i sierpniu Msze Święte w dzień powszedni odprawiane będą o godzinie 08:00 i 18:00. Msze Niedzielne pozostaja bez zmian. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w każdy czwartek i I piątek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18:00 do godz. 21:00.

  5. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym będzie otwarta we wtorki i czwartki od godz. 19:00 do godz. 20:00. W pilnych sprawach będzie można zwracać się do księży po każdej Mszy Świętej.

  6. Przypominamy, że są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych na lipiec i sierpień.