Józefosław

OGŁOSZENIA 2019 05 26 – VI Niedziela Wielkanocna

26 maja 2019

OGŁOSZENIA

2019 05 26 – VI Niedziela Wielkanocna

  1. Wczoraj w archikatedrze warszawskiej nasz metropolita, kard. Kazimierz Nycz, wyświęcił 19 neoprezbiterów. Dziękujemy Bogu za ich powołanie do służby w Kościele.
  1. Dziś i w kolejną niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 8:00 i 9:30 przeżywamy rocznice ubiegłorocznej I Komunii świętej. Grafik prób i spowiedzi dostępny na stronie parafii. W związku z tym, w najbliższy wtorek i środę nie będzie wieczornej adoracji po nabożeństwie.
  1. Nabożeństwo majowe, a od najbliższej soboty także czerwcowe, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.
  1. W liturgii: w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w piątek święto Nawiedzenia NMP; w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika; w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  1. W najbliższy wtorek, 28 maja, przypada 38. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczysta Msza św. w archikatedrze o godz. 19:00. Módlmy się o rychłą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
  1. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca, 1 czerwca, nabożeństwo maryjne po Mszy św. o godz. 8:00. Tego dnia również jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Informacje u ks. Mateusza.
  1. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, w 40. rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny, obchodzimy XII Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Tradycyjna procesja do świątyni Opatrzności Bożej wyruszy o godz. 8:00 z placu Piłsudskiego. Uroczysta Eucharystia w Wilanowie o godz. 12:00. O godz. 20:30, znów na placu Piłsudskiego, początek koncertu papieskiego pod tytułem Wsłuchiwać się w Papieża. Więcej informacji na stronie archidiecezji. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej.