Józefosław

OGŁOSZENIA 2019 05 12 – IV Niedziela Wielkanocna

12 maja 2019

OGŁOSZENIA

2019 05 12 – IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś tzw. Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania – kalendarium wydarzeń diecezjalnych dostępne na stronie archidiecezji. Dzisiejsze ofiary przeznaczamy na warszawskie seminarium duchowne. Przypominamy też, że w dniach 17-19 maja nasze seminarium organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających życiowe powołanie; szczegóły na stronie seminarium. Zachęcamy również do odwiedzenia portalu rozeznaj.pl.
 1. Kończy się XI Tydzień Biblijny. Zapraszamy na uroczyste czytanie Pisma Świętego w ramach Kręgu biblijny dzisiaj o godz. 19.00 w kościele.
 1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.
 1. W liturgii: jutro wspomnienie NMP Fatimskiej – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo; we wtorek, 14 maja, święto św. Macieja Apostoła; w czwartek, 16 maja, uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej – centralne obchody w sanktuarium księży jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
 1. Rozpoczęły się uroczystości I Komunii świętej w naszej parafii: wczoraj sakrament Eucharystii po raz pierwszy przyjęli uczniowie szkół prywatnych; w najbliższa sobotę, 18 maja, o godz. 10:00 i 12:30 przyjmą go uczniowie szkoły publicznej. Rodzicom przypominamy o dostępnym na stronie parafii grafiku spowiedzi, prób i białego tygodnia. Z uwagi na próby nie będzie wieczornej adoracji eucharystycznej od poniedziałku do środy; w czwartek adoracja od godz. 20:30.
 1. Wczoraj także na naszej hali sportowej został rozegrany Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów. Nasza drużyna wywalczyła II miejsce w kategorii klas IV-VI SP. Gratulujemy!
 1. W najbliższą sobotę, 18 maja, o godz. 19:00 w sali JP2 spotkanie ogólne kandydatów do bierzmowania.
 1. W sobotę, 1 czerwca, odbędzie się VII ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Program dostępny na plakacie w gablocie. Zapraszamy wszystkich uczestników wspólnot różańcowych. Zgłoszenia przyjmuje ks. Mateusz. Koszt: 80 zł. Zbiórka: 6:00. Prowiant we własnym zakresie.
 1. Również 1 czerwca na stadionie Znicz w Pruszkowie odbędzie się parafiada Archidiecezji Warszawskiej. Zgłoszenia przyjmuje ks. Błażej (mail na stronie).
 1. Dziś po każdej Mszy św. Caritas parafialna zbiera ofiary dla ministranta Filipa i innych potrzebujących oraz nakrętki dla Basi Bagorro.
 1. Na prośbę placówki służby zdrowia informujemy o profilaktycznych badaniach mammograficznych w przyszły poniedziałek, 20 maja, przy ul. Wilanowskiej 14L obok sklepu spożywczego. Szczegóły na plakatach w gablocie.