Józefosław

OGŁOSZENIA 2019 05 05 – III Niedziela Wielkanocna

5 maja 2019

OGŁOSZENIA

2019 05 05 – III Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny pod hasłem: Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego (1 P 1, 12). Zapraszamy wszystkich chętnych na uroczyste czytanie Pisma Świętego – w tym roku z Ewangelii według św. Jana – na Krąg biblijny dzisiaj i w przyszłą niedzielę na godz. 19.00 do kościoła.
 1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.
 1. W liturgii: jutro święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w sobotę w Warszawie uroczystość NMP Łaskawej, głównej patronki stolicy.
 1. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających życiowe powołanie, które odbędą się w dniach 17-19 maja. Szczegółowe informacje na stronie seminarium.
 1. W Niedzielę Wielkanocną doszło do serii zamachów na Sri Lance, których celem byli miedzy innymi wierni gromadzący się w kościołach na obchodach Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Caritas Polska jest w stałym kontakcie z Caritas Sri Lanka, uruchomiony został specjalny numer sms oraz konto bankowe, dzięki którym można wspierać poszkodowanych. Szczegółowe informacje w gablotach z ogłoszeniami. Prosimy o modlitwę za zabitych, poszkodowanych oraz ich rodziny.
 1. W związku z pożarem katedry NotreDame w Paryżu zachęcamy do włączenia się w pomoc w odbudowie paryskiej katedry poprzez zbiórkę smsową oraz poprzez wpłaty na konto. Więcej szczegółów w gablotach z ogłoszeniami.
 1. Rozpoczynają się uroczystości I Komunii świętej w naszej parafii: w najbliższa sobotę, 11 maja, o godz. 10:00 oraz kolejną, 18 maja, o godz. 10:00 i 12:30. Rodzicom przypominamy o dostępnym na stronie grafiku spowiedzi, prób i białego tygodnia.
 1. W najbliższy czwartek, 9 maja, o godz. 11:00 w lesie kabackim – w miejscu katastrofy samolotu „Kościuszko” – odbędzie się rocznicowa Msza św. w intencji załogi i pasażerów.
 1. W najbliższa sobotę o godz. 12:00 na naszej hali sportowej zostanie rozegrany Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!
 1. W sobotę, 1 czerwca, na stadionie Znicz w Pruszkowie odbędzie się parafiada Archidiecezji Warszawskiej. Chętnych do udziału w parafiadzie prosimy o zgłaszanie się do ks. Błażeja (mail na stronie).
 1. W przyszłą niedzielę taca na warszawskie seminarium duchowne. Formuje się w nim aktualnie 2 kleryków z naszej parafii: Mateusz i Damian, których polecamy Waszej modlitwie.
 1. W przyszłą niedzielę, 12 maja, Caritas parafialna zbiera ofiary dla ministranta Filipa i innych potrzebujących oraz nakrętki dla Basi Bagorro.