Józefosław

OGŁOSZENIA 2019 04 28 – Niedziela Miłosierdzia Bożego

28 kwietnia 2019

OGŁOSZENIA

2019 04 28 – Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego i rozpoczynamy tydzień Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy dziś na godz. 15.00 na nabożeństwo połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego.
 1. W poniedziałek, 29 kwietnia, obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej, zgładzonych w obozach koncentracyjnych. Prosimy parafian o pamięć o nich w prywatnych modlitwach.
 1. W następną niedzielę rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny pod hasłem: Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego (1 P 1, 12). Zapraszamy wszystkich chętnych na uroczyste czytanie Pisma Świętego – w tym roku z Ewangelii według św. Jana – na Krąg biblijny w niedzielę 5 maja oraz 12 maja na godz. 19.00 do kościoła.
 1. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających życiowe powołanie, które odbędą się w dniach 17-19 maja. Szczegółowe informacje na stronie seminarium. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 1. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30.
 1. W środę i czwartek kancelaria parafialna nieczynna.
 1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane o godzinie: 8.00, 9.30, 12.30 i 18.00. Wolno spożywać pokarmy mięsne.
 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Caritas. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
 1. W Niedzielę Wielkanocną, doszło do serii zamachów na Sri Lance, których celem byli miedzy innymi wierni gromadzący się w kościołach na obchodach Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Caritas Polska jest w stałym kontakcie z Caritas Sri Lanka, uruchomiony został specjalny numer sms oraz konto bankowe, dzięki którym można wspierać poszkodowanych. Szczegółowe informacje w gablotach z ogłoszeniami. Prosimy o modlitwę za zabitych, poszkodowanych oraz ich rodziny.
 1. W związku z pożarem katedry NotreDame w Paryżu zachęcamy do włączenia się w pomoc w odbudowie paryskiej katedry poprzez zbiórkę smsową oraz poprzez wpłaty na konto. Więcej szczegółów w gablotach z ogłoszeniami.
 1. W sobotę, 1 czerwca, na stadionie Znicz w Pruszkowie odbędzie się parafiada Archidiecezji Warszawskiej. Chętnych do udziału w parafiadzie prosimy o zgłaszanie się do ks. Błażeja (mail podany na stronie).
 1. Z inicjatywy parafian został wykonany i ustawiony kamień upamiętniający ks. kan. Stanisława Śmigasiewicza, organizatora parafii i budowniczego kościoła. Dziękujemy za życzliwą pamięć względem osoby pierwszego ks. proboszcza oraz dziękujemy ofiarodawcą.