OGŁOSZENIA 2019 04 14 – Niedziela Męki Pańskiej

14 kwietnia 2019

2019 04 14 – Niedziela Męki Pańskiej, tzw. Niedziela Palmowa

1. Dziś rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Program Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek:

– o godz. 10:00 w katedrze warszawskiej Msza krzyżma pod przewodnictwem JE Kard. Kazimierza Nycza z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich i błogosławieństwem olejów krzyżma i chorych stosowanych w parafiach przez kolejny rok do sprawowania sakramentów chrztu, bierzmowania i namaszczenia

– o godz. 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentów święceń i Eucharystii

– do godz. 22:00 adoracja w ciemnicy

Wielki Piątek:

– dla uczczenia Męki Chrystusa tego dnia nie sprawuje się Mszy świętej

– osoby w wieku 18-60 lat obowiązuje post ścisły, a osoby powyżej 14 r. ż. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

– o godz. 8:00 w kościele Ciemna Jutrznia z Godziną czytań

– o godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej ze zbiórką ofiar na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie

– do godz. 22:00 adoracja w grobie

Wieka Sobota:

– tego dnia wspominamy zstąpienie Jezusa do otchłani w celu powołania zmarłych sprawiedliwych do nieba i potępienia zmarłych niesprawiedliwych w piekle

– o godz. 8:00 w kościele Ciemna Jutrznia z Godziną czytań

– w godz. 9:00-16:00 w sali JP2 błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny

– od Ciemnej Jutrzni całodzienna adoracja w grobie z możliwością spowiedzi w godz. 9:00-16:00

– o godz. 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej: rozpoczęcie przed kościołem, przynosimy świece (najlepiej chrzcielne)

1. Porządek Mszy w Niedzielę Zmartwychwstania: o godz. 6:30 Msza rezurekcyjna z procesją wokół kościoła; nie ma Mszy o godz. 8:00; następnie Msze o godz. 9:30, 11:00 (tylko w kościele), 12:30, 18:00 i 20:00.
  1. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy jak w każdą niedzielę (o godz. 11:00 Msza tylko w kościele). Wtedy też zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  1. W Wielką Środę, 17 kwietnia, o godz. 19:00 nabożeństwo pokutne w kościele, a następnie adoracja w ciszy i spowiedź (planowo do godz. 22:00 z możliwością przedłużenia wg liczby penitentów).
  1. Kancelaria parafialna nieczynna w Wielką Środę i Czwartek, 17 i 18 kwietnia, oraz w Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia.
  1. Po Świętach w sobotę, 27 kwietnia, o godz. 19:00 w sali JP2 spotkanie ogólne dla kandydatów do bierzmowania.
  1. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na Caritas.
  1. Dziś po Mszy świętej zbiórka do puszek na kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego.
  1. We wtorek, 23 kwietnia, przypada 25 rocznica sakry biskupiej JE bp. Piotra Jareckiego, biskupa pomocniczego naszej archidiecezji. Tego dnia w kościele św. Wojciecha na warszawskiej Woli zostanie odprawiona jubileuszowa Msza święta. Osobę Ks. Bp. polecamy modlitewnej pamięci wiernych.