Józefosław

OGŁOSZENIA 2019 03 31 – IV Niedziela Wielkiego Postu

31 marca 2019

OGŁOSZENIA

2019 03 31 – IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. W najbliższy wtorek przypada 14. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W imieniu Centrum Myśli JP2 zapraszamy wtedy od godz. 21:00 na czuwanie modlitewne na Pl. Piłsudskiego w Warszawie.
 1. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, ulicami Warszawy przejdzie XIV Marsz Świętości Życia pod hasłem „Tato, to Ja”. Program dostępny jest na stronie Archidiecezji.
 1. Młodzieżowa grupa Teatru Oratorium, w której występuje nasz parafianin i animator oazowy Maciej, zaprasza na spektakl „Cud Eucharystii”. Terminy: przyszła sobota i niedziela o godz. 19:00. Miejsce: bazylika przy ul. Kawęczyńskiej. Więcej informacji na stronie Teatru.
 1. W sobotę przed Niedzielą Palmową, 13 kwietnia, w świątyni Opatrzności Bożego w Warszawie-Wilanowie odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży prowadzony przez wspólnoty „Mocni w Duchu” i „Młodość – lubię to”, z możliwością spowiedzi i Eucharystią. Chętnych, zwłaszcza spośród oazy młodzieżowej i studenckiej, starszych ministrantów i lektorów oraz scholi młodzieżowej prosimy o przesłanie do 7 kwietnia maila na adres ks. Błażeja (dostępny na stronie parafii).
 1. W najbliższym tygodniu odbędą się wielkopostne rekolekcje szkolne dla Szkoły Podstawowej przy ul. Kameralnej (od poniedziałku do środy) i dla niepublicznych szkół podstawowych (w czwartek i piątek).
 1. W najbliższy wtorek, 02.04, o godz. 20:00 w sali pod zakrystią obędzie się spotkanie dla liderów lub przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych ws. organizacji tegorocznego Triduum Paschalnego.
 1. W pierwszy czwartek miesiąca, 4 kwietnia, Msza św. w intencji powołań kapłańskich o godz. 18:00, a po niej różaniec za kapłanów.
 1. W pierwszy piątek miesiąca, 5 kwietnia, odwiedzamy chorych i spowiadamy od godz. 17:00. Po ostatniej drodze krzyżowej, od godz. 21:00 do 06:00 w sobotę, zapraszamy na całonocną adorację eucharystyczną w ciszy. Osoby gotowe zadeklarować się na czuwanie przez konkretną godzinę prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub wysłanie maila na adres pogotowia modlitewnego (ulotki na stoliku przy wyjściu z kościoła).
 1. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 kwietnia, nabożeństwo maryjne po Mszy św. o godz. 8:00.
 1. Również w najbliższa sobotę, o godz. 19:00, oaza młodzieżowa zaprasza na adorację krzyża od godz. 19:00, składającą się z 2 części: prowadzonych rozważań i osobistego spotkania ze znakiem Zbawiciela.
 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8:00, spotkanie Koła Żywego Różańca w sali pod zakrystią.
 1. Również w przyszłą niedzielę Caritas parafialna będzie prowadziła comiesięczną zbiórkę dla ministranta Filipa i innych potrzebujących z naszej parafii. Z kolei dziś po każdej Mszy świętej Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny – symbol łączności z ubogimi.
 1. Są jeszcze wolne intencje mszalne na najbliższe miesiące: można je zamawiać w zakrystii lub kancelarii.