Józefosław

OGŁOSZENIA 2019 03 10 – I Niedziela Wielkiego Postu

11 marca 2019

OGŁOSZENIA

2019 03 10 – I Niedziela Wielkiego Postu

  1. W środę, 13 marca, przypada 6 rocznica wyboru Papieża Franciszka. Z tej okazji nasz Metropolita, Kardynał Kazimierz Nycz, zaprasza do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie na Święto Papieskie połączone z obchodami 100-lecia przywrócenia relacji dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską i 100-lecia pierwszego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski. Uroczystej Eucharystii o godz. 17:30 z udziałem Episkopatu Polski będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki droga krzyżowa o godz. 17:15 (z udziałem dzieci); 18:40 i 20:30; w niedziele gorzkie żale o godz. 17:30. Udział w tych nabożeństwach stwarza możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  1. W przyszłym tygodniu, w dn. 17-20 marca, zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi nowy Proboszcz, ks. Marek Przybylski. W niedzielę wszystkie Msze święte z nauką rekolekcyjną – nie ma Mszy świętej w sali JP2, intencja będzie koncelebrowana w kościele; od poniedziałku do środy Msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 8:00 i 18:00; w poniedziałek i wtorek sama nauka rekolekcyjna dla późno wracających o godz. 20:00; w środę dodatkowa Msza święta na zakończenie rekolekcji o godz. 20:00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  1. W przyszły wtorek, 19 marca, w czasie rekolekcji obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i zarazem odpust parafialny. Uroczysta Msza święta o godz. 18:00.
  1. W najbliższym tygodniu, od poniedziałku do czwartku włącznie, odbywają się spotkania rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej według zwyczajowego grafiku (dostępnego na stronie parafii).
  1. W przyszłą niedzielę, 17 marca, ofiary na tacę będą przeznaczone na warszawskie seminarium duchowne. Aktualnie, na IV roku, formuje się w nim dwóch kleryków z naszej parafii: Mateusz i Damian. Jednocześnie informujemy, że 19 marca, w uroczystość św. Józefa, przyjmą oni kolejną posługę – akolitat – uprawniającą m.in. do udzielania Komunii świętej. Dziękujemy za stałą modlitwę za nich.
  1. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie zbiórka do puszek na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.
  1. Zgodnie ze zwyczajem, dziś – w II niedzielę miesiąca – Caritas zbiera ofiary dla naszych parafian objętych jej pomocą (m.in. ministranta Filipa, Jasia ze szkoły Magellana i Basi Bagorro) oraz plastykowe nakrętki w ramach akcji „Nakręć się dla Basi”.