Józefosław

OGŁOSZENIA 2019 03 03 – VIII Niedziela Zwykła

3 marca 2019

OGŁOSZENIA

2019 03 03 – VIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś przypada 12. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Z kolei jutro, 4 marca, w święto św. Kazimierza Królewicza, obchodzone są jego imieniny. Pamiętajmy o modlitwie za naszego Arcybiskupa i bądźmy świadomi duchowej łączności z nim w trakcie każdej Eucharystii.
 1. W najbliższym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W środę popielcową Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 10:00, 16:30, 18:00 i 20:00; osoby między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje wtedy post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątki nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 17:15 (z udziałem dzieci; kandydatów do I Komunii św. prosimy o sprawdzenie grafiku); 18:30 i 20:30. W niedziele nabożeństwo gorzkich żali o godz. 17:30. Udział w tych nabożeństwach stwarza możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 1. Parafialne rekolekcje wielkopostne zaplanowane są w dniach 17-20 marca. Wygłosi je ks. Ryszard Nowak. Program zostanie podany w późniejszym terminie.
 1. Na stronie naszej archidiecezji można znaleźć informacje o tegorocznej edycji „Wielkopostnych kościołów stacyjnych”. Ideą tej inicjatywy jest ukazanie wspólnotowego charakteru pokuty.
 1. W najbliższy piątek, 8 marca, będziemy przeżywać dzień modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Będą temu poświęcone rozważania drogi krzyżowej o godz. 20:30.
 1. Zapraszamy na całonocną adorację Jezusa Eucharystycznego w naszej świątyni z piątku na sobotę (z 8 na 9 marca). W naszych zabieganych czasach warto poświęcić godzinę na modlitwę w ciszy, by spojrzeć na siebie oczami Zbawiciela. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub wysłanie emaila na adres pogotowia modlitewnego (ulotki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła).
 1. W najbliższą sobotę, 9 marca, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej na tzw. dzień skupienia. Początek o godz. 10:30. Szczegóły zostaną wysłane jutro mailem.
 1. Również w sobotę, 9 marca, o godz. 19:00 zapraszamy do sali JP2 na kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkanie nie tylko przy kawie”. Tym razem gośćmi będą państwo Elżbieta i Piotr Walisiowie – posługujący w naszej parafii w ramach Caritasu, pogotowia modlitewnego i liturgicznej służby ołtarza – którzy opowiedzą o swojej małżeńskiej pasji rajdów motocyklowych po Kresach śladami naszych rodaków.
 1. W przyszłą niedzielę, 10 marca, o godz. 7:30 wypominki, a następnie o godz. 8:00 Msza św. w intencji wymienionych zmarłych.
 1. Także w przyszłą niedzielę, 10 marca, Caritas zbiera ofiary dla naszych parafian objętych jej pomocą (m. in. Filipa, Jasia i Basię) oraz plastykowe nakrętki w ramach akcji „Nakręć się dla Basi”.
 1. Na koniec zachęcamy do włączenia się do akcji „Zdrapki Wielkopostnej”: na każdy dzień Wielkiego Postu jest przygotowane inspirujące zadanie. „Zdrapki…” są dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła w cenie 2 zł.
 1. Życzymy wszystkim udanej końcówki karnawału i dobrego wejścia w okres Wielkiego Postu.