OGŁOSZENIA 2019 02 03 – IV Niedziela Zwykła

23 lutego 2019

2019 02 03 – IV Niedziela Zwykła

1. Dziś IV Niedziela Zwykła. Miłość to zasada życia osoby. Żyjemy bo jesteśmy miłowani i żyjemy, aby miłować.

2. Dziś imieniny ks. Błażeja. Składamy Mu serdeczne życzenia i modlimy się o wiele łask.

3. Wizyta duszpasterska. W tym tygodniu we wtorek 5 lutego i czwartek 7 lutego odwiedzimy rodziny, które zgłosiły się w zakrystii.
    W przyszłym tygodniu:
    poniedziałek 11 lutego – ul. Wiejska; ul. Goździków, ul. Geodetów blok nr 136.
    wtorek 12 lutego – ul. Tulipanów w Piasecznie
    środa 13 lutego – ul. Wilanowska 8 A, B, C – nowe osiedle Marina
    czwartek 14 lutego – w Piasecznie: ul. Kosodrzewiny, ul. Chabrów, ul. Frezji, ul. Konwalii.
    piątek 15 lutego – ul. Geodetów całość (z wyjątkiem bloku nr 136)
    sobota 16 lutego – ul. Słoneczny Sad, ul. Mieczyków, ul. Ottawy
    Od poniedziałku do piątku wizyta od godz. 17 do 21, w soboty od 10 do 14. Bardzo prosimy o powiadomienie sąsiadów a także o odebranie z zakrystii plakatów do powieszenia na klatkach lub przy wjeździe na osiedle. Dziękujemy

4. Zapraszamy na trzecią edycję przygotowania do małżeństwa w ramach programu „Powołanie i dojrzałość”. Kurs obejmuje 10 spotkań w formie warsztatowej, odbywających się w środy w godzinach 19:30-21:00. Pierwsze spotkanie: 13 lutego. Zapisy drogą mailową podaną na stronie (narzeczeni.jozefoslaw@gmail.com). Obowiązuje limit 12 par.

5. W środę 6 lutego przypada trzecia rocznica śmierci ks. Stanisława Śmigasiewicza. W związku z tym w sobotę 9 lutego organizujemy wyjazd autokarem do Radzanowa na grób ks. Stanisława. Wyjazd o godzinie 7.45; koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii. 6 lutego w naszym kościele o godzinie 18 będzie Msza Święta w intencji ks. Stanisława.

6. W pierwszy czwartek miesiąca Eucharystia o godzinie 18 a potem różaniec w intencji kapłanów. Jako kapłani dziękujemy za tę modlitwę. Przypominamy, ze od poniedziałku do środy po Mszy Świętej wieczornej jest w naszym kościele wystawienie NS do godziny 20 a w czwartek do godz. 22.

7. Za tydzień w niedzielę o godz. 7.30 wypominki zmarłych a później Msza Święta o godz. 8.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

8. W naszej parafii organizujemy czwartą edycję Kursu Małżeńskiego. Jest to cykl siedmiu spotkań, które mają na celu przyjrzenie się swojej relacji małżeńskiej, poprawienie komunikacji i nauczenie się właściwych metod rozwiązywania konfliktów. Kurs Małżeński skierowany jest do wszystkich małżeństw i związków niesakramentalnych, niezależnie od stażu, nie ma charakteru pracy w grupach, odbywa się wyłączenie w parach. Kurs rozpoczyna się 18 lutego o godz. 19.00 w salce za kościołem. Zapisy po każdej Mszy Świętej w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz mailowo pod adresem malzenstwa@parafia-jozefoslaw.pl

9. Za tydzień CARITAS parafialna zbiera do puszek ofiary dla osób objętych opieką i pomocą (Filipa, Jasia, Basi, Mateusza oraz innych). Prosimy również o przyniesienie zakrętek dla Basi.

10. Życzymy dobrej niedzieli.