Józefosław

OGŁOSZENIA 2019 01 20 – II Niedziela Zwykła

20 stycznia 2019

OGŁOSZENIA

2019 01 20 – II Niedziela Zwykła

 1. Dziś dopełnia się objawienie Jezusa przez pierwszy znak w Kanie Galilejskiej.

 2. Módlmy się, aby w naszej Ojczyźnie miłość zwyciężyła nad nienawiścią.

 3. Wizyta duszpasterska:
  wtorek 22 stycznia – w Warszawie Dąbrówce ulice: Indycza, Kogucia, Papuzia, Turkawki, Karmazynowa, Synogarlicy, Perlicza
  środa 23 stycznia – ul. Kuropatwy od nr 31 do końca
  czwartek 24 stycznia – w Mysiadle ulice: Zakręt, Poprzeczna i Słowicza
  piątek 25 stycznia – ul. Montrealska, ul. Niagary, ul. Kanadyjska, ul. Jowisza, ul. Londyńska, ul. Impresji
  Wizyta od godz. 17 do 21. Bardzo prosimy o powiadomienie sąsiadów.
  Na czas ferii przerywamy wizytę według harmonogramu,. Rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, albo nie są objęte planem w tym roku a chcą zaprosić księdza mogą to uczynić w czasie ferii w następujące dni: wtorek 29 stycznia; czwartek 31 stycznia; wtorek 5 lutego i czwartek 7 lutego. Prosimy zgłaszać się w zakrystii.
 4. W środę 23 stycznia mija szósta rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa Prymasa Polski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 5. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w piątek w Święto Nawrócenia Świętego Pawła. Pamiętajmy o modlitwie, aby nastała jedna owczarnia i Jeden Pasterz.
 6. Zapraszamy na trzecią edycję przygotowania do małżeństwa w ramach programu „Powołanie i dojrzałość”. Kurs obejmuje 10 spotkań w formie warsztatowej, odbywających się w środy w godzinach 19:30-21:00. Pierwsze spotkanie: 13 lutego. Zapisy drogą mailową podaną na stronie (narzeczeni.jozefoslaw@gmail.com). Obowiązuje limit 12 par.

 7. 6 lutego przypada trzecia rocznica śmierci ks. Stanisława Śmigasiewicza. W związku z tym w sobotę 9 lutego organizujemy wyjazd autokarem do Radzanowa na grób ks. Stanisława. Wyjazd o godzinie 7.45; koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii.

 8. W nowym roku pożegnaliśmy zmarłych naszych parafian: Zofię Sypniewską, Stanisława Godlewskiego i Jadwigę Kowalczyk. We wtorek będzie pogrzeb zmarłego Adama Pawłowskiego.

 9. Nowopowstająca Mikroszkoła Konstancin zaprasza dzieci do zerówki i pierwszej klasy. Działająca na zasadzie spółdzielni rodziców szkoła będzie prowadzić naukę w oparciu o wartości chrześcijańskie, twórcze metody pracy i indywidualne podejście do ucznia. Więcej informacji znajduje się na plakacie przy wyjściu z kościoła.

 10. Terminy rocznicy I Komunii Świętej w tym roku: 26 maja g. 8.00 – Szkoła ul. Kameralna klasy 4 BCDŁ i Szkoła Międzynarodowa; 26 maja g. 9.30 – Szkoła ul Kameralna klasy Kameralna 4 FG; Szkoła Odkrywców i Szkoła Magellana; 2 czerwca g. 8 .00 – Szkoła ul. Kameralna klasy 4 HIJL i Szkoła Heliantus; 2 czerwca g. 9.30 – Szkoła ul. Kameralna klasy 4 AEK i Szkoła Gaudeamus. Informacje te są na stronie parafii.

 11. W naszej parafii organizujemy czwartą edycję Kursu Małżeńskiego. Jest to cykl siedmiu spotkań, które mają na celu przyjrzenie się swojej relacji małżeńskiej, poprawienie komunikacji i nauczenie się właściwych metod rozwiązywania konfliktów. Kurs Małżeński skierowany jest do wszystkich małżeństw i związków niesakramentalnych, niezależnie od stażu, nie ma charakteru pracy w grupach, odbywa się wyłączenie w parach. Kurs rozpoczyna się 18 lutego o godz. 19.00 w salce za kościołem. Zapisy po każdej Mszy Świętej w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz mailowo pod adresem malzenstwa@parafia-jozefoslaw.pl

 12. Życzymy dobrej niedzieli.