Józefosław

OGŁOSZENIA 2019 01 13 – Chrzest Pański

13 stycznia 2019

OGŁOSZENIA

2019 01 13 – Chrzest Pański

 1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego, Syn Boży objawia się jako prawdziwy człowiek stając pośród grzeszników oczekujących na chrzest od Jana. Podczas chrztu w Jordanie objawione zostaje bóstwo Chrystusa – Syna Bożego, na którego zstępuje Duch Święty a z nieba odzywa się głos Boga Ojca: „Ty jesteś moim Synem Umiłowanym w Tobie mam upodobanie.”

 2. Wizyta duszpasterska:
  poniedziałek 14 stycznia – ul. Osiedlowa numery od 1 do 49
  wtorek 15 stycznia – ul. Osiedlowa numery od 50 do 54
  środa 16 stycznia – ul. Osiedlowa numery od 55 do końca
  czwartek 17 stycznia – ul. Cynamonowa
  piątek 18 stycznia – ul. Bażancia, ul. Jagielska
  sobota 19 stycznia – ul. Kuropatwy od nr 1 do 30
  w przyszłym tygodniu:
  wtorek 22 stycznia – w Warszawie Dąbrówce ulice: Indycza, Kogucia, Papuzia, Turkawki, Karmazynowa, Synogarlicy, Perlicza
  środa 23 stycznia – ul. Kuropatwy od nr 31 do końca
  czwartek 24 stycznia – w Mysiadle ulice: Zakręt, Poprzeczna i Słowicza
  piątek 25 stycznia – ul. Montrealska, ul. Niagary, ul. Kanadyjska, ul. Jowisza, ul. Londyńska, ul. Impresji
  Od poniedziałku do piątku wizyta od godz. 17 do 21, w soboty od 10 do 14. Bardzo prosimy o powiadomienie sąsiadów a także o odebranie z zakrystii plakatów do powieszenia na klatkach lub przy wjeździe na osiedle. Dziękujemy.
  Na czas ferii przerywamy wizytę według harmonogramu,. Rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, albo nie są objęte planem w tym roku a chcą zaprosić księdza mogą to uczynić w czasie ferii w następujące dni: wtorek 29 stycznia; czwartek 31 stycznia; wtorek 5 lutego i czwartek 7 lutego. Prosimy zgłaszać się w zakrystii.
 3. Pary małżeńskie, które w roku w roku 2019 będą obchodzić 50-tą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa a także wszystkie z większym stażem małżeńskim zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się 20 stycznia o godzinie 12.30. Po niej będzie krótkie świętowanie w sali pod zakrystią. Ze względów logistycznych małżeństwa, które chcą wziąć udział w tej uroczystości prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

 4. Dziękujemy osobom, które posługują w pogotowiu modlitewnym. Przypominamy, że można składać przez adres mailowy lub wrzucać do puszki w kruchcie intencje, w których modlą się osoby z pogotowia modlitewnego. W zeszłym roku taką modlitwą zostało objętych 850 intencji. Bóg zapłać.

 5. Zapraszamy na trzecią edycję przygotowania do małżeństwa w ramach programu „Powołanie i dojrzałość”. Kurs obejmuje 10 spotkań w formie warsztatowej, odbywających się w środy w godzinach 19:30-21:00. Pierwsze spotkanie: 13 lutego. Zapisy drogą mailową podaną na stronie (narzeczeni.jozefoslaw@gmail.com). Obowiązuje limit 12 par.

 6. Kandydatów do bierzmowania, którzy w grudniu mieli spotkanie w małych grupach, a nie mieli spotkania ogólnego, zapraszamy na nie 19.01 o godz.19:00 w sali JP2. Ponadto rozpoczęły się już rozmowy indywidualne z opiekunem przygotowania do bierzmowania, ks. Błażejem – prosimy wszystkich kandydatów o zapisanie się; instrukcja w mailu wysłanym tydzień temu.

 7. Mierzenie strojów do I Komunii odbędzie się w sobotę 19 tycznia w sali JP II w godzinach 9-12.

 8. Jasełka wystawiane przez rodziców z przedszkola na ul. Nefrytowej będą przedstawiane w Sali Jana Pawła II w niedzielę 20 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 11.00. Zapraszamy. W związku z jasełkami za tydzień nie będzie Mszy Świętej o godzinie 11 w Sali Jana Pawła II dla rodziców z małymi dziećmi.

 9. Już za kilka tygodni Światowe Dni Młodzieży w Panamie – a ponieważ dzieli nas ponad 10 tys. km, zapraszamy na „Panamę w Warszawie”, spotkanie organizowanie 27.01 w godz. 14.00 – 22.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. W programie konferencja abp. Grzegorza Rysia, Eucharystia z homilią Papieża Franciszka, modlitwa uwielbienia (i posiłek); szczegóły pod linkami podanymi na stronie parafii. Ponieważ zamierzamy wybrać się wspólnie autokarem, prosimy o zgłoszenia do 20.01 w zakrystii lub na maila ks. Błażeja (dostępnego także na stronie). Zaproszenie dedykujemy szczególnie kandydatom do bierzmowania, oazowiczom oraz starszym
  ministrantom i lektorom.

 10. Szkolenie: Jak chronić dziecko przed pornografią? Odbędzie się 18 stycznia (piątek) w sali JP2. Czas ok. 90 minut.

 11. W czwartek o 19.30 zapraszamy na wieczór uwielbienia.
 12. Ministrantem miesiąca grudnia został Filip Ostrowski. Serdecznie mu gratulujemy i polecamy w modlitwie.

 13. Życzymy dobrej niedzieli.