OGŁOSZENIA 2018 12 09 – II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018

2018 12 09 – II Niedziela Adwentu

1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Łucję a w piątek św. Jana od krzyża

2. W adwencie codziennie w dni powszednie zapraszamy na RORATY o godzinie 6.30. Po nich w sali Jana Pawła II śniadanko dla dzieci.

3. CARITAS parafialna rozprowadza świece na stół wigilijny. Świeca ta jest znakiem solidarności z osobami ubogimi.

4. Można się zaopatrzyć w pobłogosławione opłatki wigilijne w kruchcie kościoła. Przy tej okazji Oaza Dzieci Bożych i ministranci zbierają ofiary na swój fundusz.

5. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku spotkania rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6. Ministrantami miesiąca listopada zostali Adam i Maciej Gutowscy. Serdecznie im gratulujemy i polecamy w modlitwie

7. Kandydatów do bierzmowania informujemy, że powinni już otrzymać dwa nowe maile: jeden dla wszystkich od ks. Błażeja, a drugi bądź o spotkaniu w małej grupie, bądź o spotkaniu ogólnym. Prosimy o sprawdzenie poczty.

8. Wczoraj odbyła się pierwsza tura mini-rekolekcji adwentowych dla dzieci. Zapraszamy – także nowe osoby – na drugą, w najbliższą sobotę ok. 7:30 (po Roratach i śniadanku) do sali JP2.

9. Studentów, mieszkających w naszej parafii, informujemy o funkcjonującej już biblijnej grupie formacyjnej prowadzonej przez ks. Mateusza. Spotkania w soboty o 20:15 w sali pod plebanią. Zapraszamy!

10. Za tydzień do puszek zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

11. Plan wizyty duszpasterskiejna najbliższy tydzień:
    poniedziałek 10 grudnia – ul. Platynowa, ul. Limby, ul. Olchowa od ul. Wilanowskiej
    wtorek 11 grudnia – ul. Olchowa od ul. Ogrodowej
    środa 12 grudnia – ul. Magnolii 11-20
    czwartek 13 grudnia – ul. Magnolii 21-30
    piątek 14 grudnia – ul. Magnolii 31-47 i Aleja Bzów
    sobota 15 grudnia – ul. Dzikiej Róży
    w przyszłym tygodniu:
    poniedziałek 17 grudnia – ul. Ogrodowa 8 A-H
    wtorek 18 grudnia – ul. Ogrodowa J-K
    środa 19 grudnia – ul. Ogrodowa 1-3 i 6 CDE
    od 20 grudnia przerwiemy wizytę duszpasterska i wznowimy ją w nowym roku.
    Od poniedziałku do piątku wizyta od godz. 17 do 21, w soboty od 10 do 14. Bardzo prosimy o powiadomienie sąsiadów a także o odebranie z zakrystii plakatów do powieszenia na klatkach lub przy wjeździe na osiedle. Dziękujemy.

12. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy po Mszy Świętej o godzinie 18 do godziny 20, w czwartki do godziny 22. Zachęcamy do osobistego spotkania z Chrystusem na adoracji.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na Seminarium Duchowne w Warszawie. Dziękujemy za Wasze dobre serce.

14. Po Mszy Świętej CARITAS zbiera do puszek ofiary pieniężne dla potrzebujących: Filipa, Jasia i innych. A także nakrętki.

15. Życzymy wszystkim pięknej i radosnej niedzieli.