Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 12 02 –  I Niedziela Adwentu

2 grudnia 2018

OGŁOSZENIA

2018 12 02 –  I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy adwent i jednocześnie nowy rok liturgiczny, którego temat brzmi: „W mocy Bożego Ducha.” Adwent, który ma podwójny charakter. (1) Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, (2) i równocześnie przygotowujemy się do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów.
 2. Zachęcamy do lektury Słowa Arcybiskupa Warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, na Adwent – dostępnego pod linkiem.
 3. Dziś rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które głosi ks. prałat Henryk Bolczyk kapelan kopalni Wujek w roku 1981 oraz były Moderator Krajowy Ruchu Światło-Życie. Rekolekcje będą trwały do środy 5 grudnia.
  Plan rekolekcji:
  Niedziela 2 grudnia – Msza Święta z nauką rekolekcyjną o godz.: 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00, 20.
  Od poniedziałku do środy- Msza Święta z nauką o godz.: 8.00 i 18.00. O godzinie 19.30 nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 4. Zapraszamy na mini-rekolekcje dla dzieci, które będzie głosił ks. Błażej wraz z animatorkami Dzieci Bożych w 1. i 2. sobotę Adwentu (8 i 15 grudnia). Start ok. 7:30 (po Roratach i śniadaniu); koniec ok. 8:30. Miejsce: sala JP2.  
 5. W adwencie codziennie w dni powszednie zapraszamy na RORATY o godzinie 6.30. Po nich w sali Jana Pawła II śniadanko dla dzieci. Prosimy o pomoc przy zorganizowaniu śniadania. Trzeba przyjść 15 minut wcześniej włączyć wodę na herbatę i pokroić bułeczki. Chętne osoby prosimy do zakrystii. Można zgłosić się nawet na jeden dzień.
 6. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego, a w piątek św. Ambrożego. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza Święta: 6.30; 8 i 18
 7. Różaniec Rodziców zaprasza na konferencję pt “O Wychowaniu w wierze”, którą wygłosi w naszym kościele o. Janusz Chwast – Dominikanin, w sobotę 8 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00. Msza św. sprawowana będzie w intencji wszystkich dzieci, których rodzice uczestniczą w modlitwie róż różańcowych. Po konferencji odbędzie się agapa w salce pod kościołem, podczas której będzie można się zapisać do nowej róży Różańca Rodziców.
 8. W imieniu rodziców i szkoły podstawowej Magellana serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert 7 grudnia o godz. 19:00 w szkole Magellana przy ul. Rubinowej 8. Zebrane przy tej okazji pieniądze zostaną przeznaczone na specjalistyczną rehabilitację naszego młodego parafianina Jasia, który cierpi na skomplikowaną chorobę kręgosłupa. Informacje są także na plakatach.
 9. CARITAS parafialna rozprowadza świece Caritas na stół wigilijny. Świeca ta jest wyrazem solidarności z ubogimi.
 10. W przyszłą niedzielę Caritas zbiera do puszek ofiary potrzebujących: Filipa, Jasia i innych.
 11. Caritas parafialna  zaprasza na kolejne ,,Spotkanie nie tylko przy kawie” w sobotę, 8 grudnia, o godz. 19:00 w Sali Jana Pawła II. Jest to szansa na mile spędzony czas w dobrej atmosferze wraz z poczęstunkiem. Spotkanie urozmaici gawęda ks. Mateusza na temat historii zwyczajów wigilijnych.
 12. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską rodzin. Plan wizyty na najbliższy tydzień:
  – czwartek 6 grudnia – ul. Śnieguliczki
  – piątek 7 grudnia – ul. Cytrusowa i ul. Magnolii numery od 1 do 10
  – sobota 8 grudnia – ul. Wilanowska, Radnych, Sekwojowa i ul. Komety numery od 22 do 32
  – poniedziałek 10 grudnia – ul. Platynowa, ul. Limby, ul. Olchowa od ul. Wilanowskiej
  – wtorek 11 grudnia – ul. Olchowa od ul. Ogrodowej
  Od poniedziałku do piątku wizyta od godz. 17 do 21, w soboty od 10 do 14. Bardzo prosimy o powiadomienie sąsiadów a także o odebranie z zakrystii plakatów do powieszenia na klatkach lub przy wjeździe na osiedle. Dziękujemy.
 13. Za tydzień w niedzielę o godz. 9.30 i 11.00 wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
 14. Składamy Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone dla Seminarium Duchownego.
 15. Na zakończenie Mszy błogosławimy opłatki, w które będzie można zaopatrzyć się w kruchcie kościoła. Datki przeznaczone są na fundusz ministrantów i dzieci bożych.
 16. Życzymy wszystkim pięknej i radosnej niedzieli.