Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 11 04 – XXXI Niedziela Zwykła

5 listopada 2018

OGŁOSZENIA

2018 11 04 – XXXI Niedziela Zwykła

 1. W liturgii w tym tygodniu: w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyli Laterańskiej czyli katedry biskupa Rzymu, która zwana jest Matką i Głową wszystkich kościołów miasta i świata, w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża.
 2. Spotkanie dla biorących udział w Seminarium Odnowy Wiary w czwartek o godz. 19.30.
 3. Za tydzień druga niedziela miesiąca. O godzinie 7.30 wypominki zmarłych, a potem o 8.00 Msza Święta za zmarłych poleconych w wypominkach. Wypominki można zgłaszać w zakrystii. Kartki są wyłożone na końcu kościoła.
 4. Za tydzień 11 listopada – setna Rocznica Odzyskania Niepodległości. Dziękujmy Bogu za Niepodległość Polski, módlmy się za tych, którzy oddali życie za Jej wolność i prośmy o Jej pomyślność i rozwój. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godzinie 18.00.
 5. Caritas i przyjaciele zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Nie tylko przy kawie”, które odbędzie się w sobotę, 10-tego listopada ok. godz. 19:00 (po wieczornej Mszy świętej), w sali JP2. W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości, będziemy wspólnie śpiewać pieśni bliskie każdemu Polakowi, słuchając historycznych gawęd ks. Mateusza nt. roli Kościoła i kapłanów w odzyskaniu niepodległości. Za każde przyniesione ciasto serdeczne Bóg zapłać.
 6. W ostatnim tygodniu rozpoczęliśmy dwuletnie przygotowanie bezpośrednie do sakramentu bierzmowania. Swoje deklaracje złożyło 135 kandydatów. Polecamy Waszej modlitwie ich samych, rodziny oraz animatorów.
 7. Za tydzień, 11.11, Caritas będzie zbierała ofiary dla naszego ministranta Filipa i innych potrzebujących z naszej parafii oraz wszelkie plastykowe nakrętki w ramach akcji pomocowej dla naszej młodej parafianki Basi (informacje na plakatach).
 8. W związku z dniem wolnym od pracy, 12.11 kancelaria będzie nieczynna.
 9. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w tym roku świętują 5 i 10 rocznicę zawarcia sakramentu na uroczystą Mszę Świętą 25 listopada o godzinie 12.30, a po niej na wspólne świętowanie w sali pod zakrystią. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii małżeństw pragnących uczestniczyć w tej uroczystości.
 10. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej prosimy o odebranie e-maila z informacją na temat indywidualnych spotkań z księżmi opiekującymi się poszczególnymi grupami.
 11. Krótkie słowo Naszego Biskupa:

Umiłowani Diecezjanie!

Zapraszam Was w niedzielę, 11 listopada, do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości.

O godzinie 9.00, w obecności najwyższych władz państwowych, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolną i niepodległą Ojczyznę oraz zawierzać Bogu losy Polski i całego narodu.

O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert, a po nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych. Świętowanie zakończy odmówienie Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności.

Podniosły charakter tych uroczystości podkreśli także historyczna Świeca Niepodległości, zapalona tego dnia w Świątyni oraz jej miniatura zapalona w naszych domach o godz. 19.18 na pamiątkę roku odrodzenia Polski po 123 latach niewoli.

Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, jednocześnie prosząc
o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski