Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 09 30 – XXVI Niedziela Zwykła

6 października 2018

OGŁOSZENIA

2018 09 30 – XXVI Niedziela Zwykła

 1. Październik to miesiąc szczególnie związany z różańcem. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele dla dzieci o godzinie 17.15, dla dorosłych o godzinie 18.30. Módlmy się na różańcu. To modlitwa z Maryją, przez którą Bóg obdarza nas szczególnymi łaskami. Jest wyjątkowo owocna. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w Nabożeństwach Różańcowych niech odmawia różaniec w domu.

 2. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek świętych Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej.

 3. Dziś, jak w każdą niedzielę spotkanie Kręgu Biblijnego o godzinie 19.

 4. W czwartek pierwszy miesiąca Msza Święta o świętość kapłanów o godzinie 18, po niej różaniec za kapłanów i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.

 5. Również w czwartek o godzinie 19.30 spotkanie dla osób, które uczestniczyły w Seminarium Odnowy Wiary. Sala Jana Pawła II.

 6. W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa spowiedź o godzinie 17.00. Prosimy o wcześniejsze przychodzenie. O siedemnastej księża czekają na penitentów a później nie udaje się wszystkich wyspowiadać. Przypominamy, że księża spowiadają pół godziny przed każdą Eucharystią w dzień powszedni.

 7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 8 Nabożeństwo Pierwszosobotnie.

 8. Rozpoczynamy cykl comiesięcznych „Spotkań nie tylko przy kawie”. Pierwsze spotkanie w dniu 6 października (sobota) o godzinie 15.00 w Sali Jana Pawła II ubogaci opowieść Pana Sławomira – pielgrzyma do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostella. Serdecznie zapraszamy.

 9. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

 10. Jednym z problemów naszej parafii jest zbyt mały parking. Zachęcamy do przybywania do kościoła pieszo lub na rowerze. Wiele osób jest zmuszonych przez warunki do przyjazdu samochodem. Kilka słów o parkowaniu. W niedzielę można parkować na całym placu parkingowym obok kościoła i za plebanią. Starajmy się wykorzystać maksimum miejsca, Nie miejmy pretensji, ze kolejne samochody zablokują poprzednie. I tak wszyscy po Mszy Świętej będą wyjeżdżać. Kierowców, których samochody blokują inne prosimy, żeby wyjeżdżali możliwie szybko po zakończeniu Mszy Świętej. Prosimy nie parkować na chodnikach i trawnikach. Starajmy się zachować wzajemny szacunek i życzliwość. Ostrzegamy przed parkowaniem na ulicy Prymulki. Grozi to mandatem.

 11. Za dwa tygodnie chemy ruszyć z Mszą Świętą dla rodziców z przedszkolakami i młodszymi dziećmi, która odbywać się będzie w Sali Jana Pawła II o godzinie 11.00 równolegle do Mszy w kościele. Szukamy osób, które chciałyby włączyć się w śpiew i pomóc przy organizacji. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

 12. Dziś ostatnia możliwość zapisania się w zakrystii na Kurs małżeński, który rozpoczyna się jutro.

 13. Warsztaty dla ojców Odkrywca Talentów odbędą się w naszej parafii w piątek wieczorem i w sobotę 12 i 13 października. Tato, jeśli chcesz mądrze wspierać swoje dziecko w odkrywaniu jego zdolności, to przyjdź na warsztat. Zapisy w zakrystii.

 14. Dziękujemy tym, którzy dziś zbierali ofiary na tzw. tacę.

 15. Dzieci z klas trzecich zapraszamy do zakrystii po owieczkę.

 16. Dziś przez chrzest włączamy do wspólnoty Kościoła dzieci: Matyldę, Jacka, Stanisława, Hannę, Wiktora, Krzysztofa, Jakuba, Małgorzatę.

 17. Od jutra przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok.

 18. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.