Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 09 16 – XXIV Niedziela Zwykła

16 września 2018

OGŁOSZENIA

2018 09 16 – XXIV Niedziela Zwykła

 1. Jezus pyta nas: „Za kogo mnie uważacie?”. Kim dla mnie jest Jezus?

 2. W naszej parafii jest więcej księży a w związku z tym większa możliwość zamawiania intencji mszalnych także na Msze wieczorne. Intencje Mszy Świętej można zamawiać po każdej Eucharystii w zakrystii.

 3. W liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego biskupa warszawskiego, we wtorek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, w czwartek wspomnienie św. Męczenników Koreańskich Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, a w piątek święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – to dzień imienin Księdza Mateusza, za którego będziemy się modlić na Mszy Świętej o godzinie 18.00.

 4. Dziś, jak w każdą niedzielę spotkanie Kręgu Biblijnego o godzinie 19.

 5. Także dziś o godzinie 20 spotkanie osób, które przed wakacjami uczestniczyły w Seminarium Odnowy Wiary.

 6. W poniedziałek spotkanie katechetów o godzinie 18.00.

 7. W sobotę o godzinie 10 spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów.

 8. W środę o godzinie 10 odbywają się spotkania dla kobiet w ramach „Akademii kobiety szczęśliwej” Więcej informacji na plakatach.

 9. We wtorek o godzinie 19.00 spotkanie lektorów i szafarzy Najświętszego Sakramentu.

 10. W czwartek o godzinie 19.00 Nabożeństwo Pokutne a po nim spowiedź. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą głębiej przeżyć Sakrament Pokuty i Pojednania.

 11. W niedzielę o godzinie 19 zapraszamy na koncert Archikatedralnego Chóru Męskiego „Cantores Minores”

 12. Chcemy zainicjować Mszę Świętą dla rodziców z przedszkolakami i młodszymi dziećmi, która odbywałaby się w Sali Jana Pawła II o godzinie 11.00 równolegle do Mszy w kościele. Szukamy osób, które chciałyby włączyć się w śpiew. Zapraszamy do zakrystii.

 13. Papieski Wydział Teologiczny zaprasza na studia. Foldery z informacjami na stoliku za ławkami.

 14. Kurs dla narzeczonych, przygotowujący do małżeństwa poprzez konferencje i warsztaty, rozpoczyna się w środę 19 września. Więcej informacji w zakrystii i na stronie internetowej parafii.

 15. Kurs małżeński, dla małżonków, którzy chcą odkryć na nowo piękno miłości małżeńskiej rozpocznie się 1 października. Jest to siedem dwugodzinnych spotkań we dwoje, które służą wzmocnieniu wzajemnej relacji. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinach 19.00 – 21.00. W kursie mogą uczestniczyć również pary niesakramentalne. Zgłoszenia w zakrystii i przez stronę internetową parafii.

 16. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w tym roku świętują 15 rocznicę zawarcia sakramentu na uroczystą Mszę Świętą 23 września o godzinie 12.30, a po niej na wspólne świętowanie w sali pod zakrystią. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii małżeństw pragnących uczestniczyć w tej uroczystości.

 17. W sobotę kończą się praktyki kleryka Sebastiana. Dziękujemy Mu za Jego obecność i posługę w naszej parafii.

 18. Dziękujemy tym, którzy dziś zbierali ofiary na tzw. tacę.

 19. Dzieci z klas trzecich zapraszamy do zakrystii po owieczkę.

 20. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.