Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 09 09 – XXIII Niedziela Zwykła

10 września 2018

OGŁOSZENIA

2018 09 09 – XXIII Niedziela Zwykła

 1. Odwagi! Nie bójcie się!” To wezwanie przynosi nam dzisiaj Słowo Boże.

 2. Kancelaria Parafialna czynna codziennie od Poniedziałku do Czwartku w godzinach: 19:00-20:00 i dodatkowo w środę w godzinach 9.30-10.30.

 3. W naszej parafii jest więcej księży a w związku z tym większa możliwość zamawiania intencji mszalnych. Intencje Mszy Świętej można zamawiać po każdej Eucharystii w zakrystii.

 4. W liturgii: w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 5. Spotkanie rodziców dzieci z klas III przystępujących za rok do I Komunii Świętej w środę o godz. 19.00.

 6. W piątek o godzinie 17.00 wypominki za zmarłych, a o 18.00 Msza Święta w intencji zmarłych.

 7. W sobotę o godzinie 10.00 spotkanie wszystkich ministrantów. Zapraszamy także chętnych chłopców do zostania ministrantami.

 8. W środę o godzinie 10.00 odbywają się spotkania dla kobiet w ramach „Akademii kobiety szczęśliwej” Więcej informacji na plakatach.

 9. W czwartek, 13 września, Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej wieczornej.

 10. Chcemy zainicjować Mszę Świętą dla rodziców z przedszkolakami i młodszymi dziećmi, która odbywałaby się w Sali Jana Pawła II o godzinie 11.00 równolegle do Mszy w kościele. Szukamy osób, które chciałyby prowadzić śpiew i grać na takiej Mszy Świętej. Zapraszamy do zakrystii.

 11. Papieski Wydział Teologiczny zaprasza na studia zaoczne z teologii, po których można również podjąć pracę katechety. Proponuje również jednoroczne Studium Animacji Małżeńskiej, oparte głównie na warsztatach, przeznaczone jest dla par małżeńskich, które pragną pogłębić tajemnice relacji rodzinnej, a w przyszłości pomagać innym osobom w pokonywaniu kryzysów małżeńskich. Druga propozycja to Dwuletnie Studium Małżeństwa i Rodziny, które przygotowuje do pomocy w kursach przedmałżeńskich i w poradniach rodzinnych. Więcej informacji w zakrystii. Polecamy artykuł na ten temat.

 12. Kurs dla narzeczonych, przygotowujący do małżeństwa poprzez konferencje i warsztaty, rozpoczyna się 19 września. Więcej informacji w zakrystii i na stronie internetowej parafii.

 13. Kurs małżeński, dla małżonków, którzy chcą odkryć na nowo piękno miłości małżeńskiej rozpocznie się 1 października. Jest to siedem dwugodzinnych spotkań we dwoje, które służą wzmocnieniu wzajemnej relacji. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinach 19.00 – 21.00. W kursie mogą uczestniczyć również pary niesakramentalne. Zgłoszenia w zakrystii i przez stronę internetową parafii.

 14. W naszej parafii istnieje Domowy Kościół – wspólnota formacyjna dla rodzin. Zapraszamy do zakrystii małżeństwa, które chciałyby włączyć się do kręgu w naszej parafii, zarówno takie, które już miały kontakt z Domowym Kościołem w innej parafii, jak i nowe.

 15. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w tym roku świętują 15. rocznicę zawarcia sakramentu na uroczystą Mszę Świętą 23 września o godzinie 12.30, a po niej na wspólne świętowanie w sali pod zakrystią. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii małżeństw pragnących uczestniczyć w tej uroczystości.

 16. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Posłuchajmy krótkiego fragmentu listu, jaki biskupi polscy skierowali z tej okazji do wiernych: Powołanie jest zawsze związane z jakąś misją, która spełnia się w miłości. Takie wartości, jak odniesienie sukcesu i zapewnienie utrzymania sobie i rodzinie – choć same w sobie bardzo ważne – nie powinny stanowić jedynego i głównego kryterium w podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości. Viktor Frankl, austriacki psycholog i psychiatra, więzień obozów koncentracyjnych II wojny światowej przestrzegał swych studentów: „Nie gońcie za sukcesem – im bardziej ku niemu dążycie, czyniąc z niego swój jedyny cel, tym częściej on was omija. Do sukcesu bowiem, tak jak do szczęścia, nie można dążyć; musi on z czegoś wynikać i występuje jedynie jako niezamierzony rezultat naszego zaangażowania w dzieło większe i ważniejsze od nas samych…” (Viktor Frankl, Człowiek w poszukiwaniu sensu).

 17. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.