OGŁOSZENIA 2018 09 02 – XXII Niedziela Zwykła

2 września 2018

2018 09 02 – XXII Niedziela Zwykła

1. Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (…) Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji.”

2. Od jutra Kancelaria Parafialna będzie czynna codziennie od Poniedziałku do Czwartku w godzinach: 19:00-20:00 i dodatkowo w środę w godzinach 9.30-10.30. Intencje Mszy Świętej można zamawiać po każdej Eucharystii w zakrystii; w związku z większą liczbą księży w naszej parafii, jest sporo wolnych intencji mszalnych.

3. W liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża; a w sobotę Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji ludowej Matki Bożej Siewnej.

4. Rozpoczynamy rok szkolny. Jutro na godzinę 8.00 zapraszamy wszystkich uczniów na Mszę Świętą inaugurującą nowy rok nauki.

5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dodatkowo od godziny 17.00. Przypominamy, że spowiadamy codziennie w dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę 8 września. Zapisy w zakrystii. Koszt 70 zł. Wyjazd o godzinie 6.00.

7. W pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 18.00 Eucharystia w intencji kapłanów. Po Mszy Świętej różaniec za kapłanów i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22. Dziękujemy za tę modlitwę

8. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 będzie błogosławieństwo krzyży do sal lekcyjnych w szkole Heliantus.

9. Papieski Wydział Teologiczny zaprasza na studia zaoczne z teologii, po których można również podjąć pracę katechety. Nasza parafia wciąż potrzebuje katechetów. Więcej informacji w zakrystii.

10. Rekolekcje dla osób żyjących w powtórnych związkach po rozwodzie odbędą się w Krzeszowie w dniach 7-9 września br. Więcej informacji w zakrystii.

11. Kurs dla narzeczonych, przygotowujący do małżeństwa, w formie 10 cotygodniowych spotkań zakończonych dniem skupienia, rozpoczyna się 19 września. Spotkania składają się z katechezy, warsztatu i pracy indywidualnej narzeczonych. Terminy spotkań (środy w godz. 19:30 – 21:00): 19 IX, 26 IX, 03 X, 10 X, 17 X, 24 X, , 31 X – przerwa, 07 XI, 14 XI, 21 XI, 28 XI. Miejsce: sala pod zakrystią. Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres mailowy: narzeczeni.jozefoslaw@gmail.com. Ze względu na charakter warsztatowy kursu obowiązuje limit: 12 par.

12. Kurs małżeński, dla małżonków, którzy chcą odkryć na nowo piękno miłości małżeńskiej rozpocznie się 1 października. Jest to siedem dwugodzinnych spotkań we dwoje. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinach 19.00 – 21.00. Więcej informacji oraz zapisy pod linkiem.

13. W naszej parafii istnieje Domowy Kościół – wspólnota formacyjna dla rodzin. Zapraszamy do zakrystii małżeństwa, które chciałyby włączyć się do kręgu w naszej parafii, zarówno takie, które już miały kontakt z Domowym Kościołem w innej parafii jak i nowe.

14. CARITAS parafialna za tydzień będzie zbierać ofiary do puszek dla Filipa, który jest w śpiączce i dla innych potrzebujących.

15. W przyszłą niedzielę również wznawiamy spotkania kręgu biblijnego – zapraszamy na spotkanie o godz. 19:00.
  16. Wszystkim życzymy miłej niedzieli.