OGŁOSZENIA 2018 08 26 – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

26 sierpnia 2018

2018 08 26 – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

1. Dziś Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Czarnej Madonny, której obraz z Częstochowy jest szczególnie związany z losami naszego Narodu. Zwracajmy się w modlitwie do Maryi.

2. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek i czwartek w godzinach 19:00-20:00. W sprawach pilnych można zgłaszać się do księży po każdej Mszy świętej.
  3. W liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Moniki; we wtorek św. Augustyna; w środę Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  4. W sobotę 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się za poległych w czasie wojny, ale również o pokój na świecie. Msza Święta za poległych podczas wojny w sobotę o godzinie 8.00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Świętej o godzinie 8.00.
  6. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych księży: dwóch wikariuszy: Rafała Urbiaka i Jakuba Rosińskiego oraz kleryka Sebastiana Zygmunta, który przez miesiąc będzie na praktyce w naszej parafii. Proszę przyjmijmy ich z otwartością i życzliwością tak jak zawsze nowi księża są przyjmowani w naszej parafii. Pamiętajmy też o nich modlitwie.
  7. Organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę 8 września. Zapisy w zakrystii. Koszt 70 zł. Wyjazd o godzinie 6.00.
  8. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej różaniec za kapłanów i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.

9. Za tydzień w niedzielę o godzinie 11.00 zapraszamy szczególnie wszystkich uczniów klas pierwszych. Podczas Mszy Świętej będzie błogosławieństwo przyborów szkolnych.

10. 1 Września w Niepokalanowie zostanie otwarta kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Centrum Modlitwy o Pokój.

11. Papieski Wydział Teologiczny zaprasza na studia zaoczne z teologii, po których można również podjąć pracę katechety.

12. Rekolekcje dla osób żyjących w powtórnych związkach po rozwodzie odbędą się w Krzeszowie w dniach 7-9 września br. Więcej informacji w zakrystii.

13. Informujemy o organizowanym przez naszą parafię kursie dla narzeczonych w formie 10 cotygodniowych spotkań zakończonych dniem skupienia. Spotkania składają się z katechezy, warsztatu i pracy indywidualnej narzeczonych. Terminy spotkań (środy): 19 IX, 26 IX, 03 X, 10 X, 17 X, 24 X, , 31 X – przerwa, 07 XI, 14 XI, 21 XI, 28 XI. Pora: 19:30 – 21:00. Miejsce: sala pod zakrystią. Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres mailowy: narzeczeni.jozefoslaw@gmail.com. Ze względu na charakter warsztatowy kursu obowiązuje limit: 12 par.
  14. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8 spotkanie Kół Żywego Różańca.