OGŁOSZENIA 2018 07 29 – XVII Niedziela Zwykła

18 sierpnia 2018

2018 07 29 – XVII Niedziela Zwykła

1. Słyszymy dziś w Ewangelii o tym, że Jezus daje pokarm. Jest to zapowiedź szczególnego pokarmu, który przyjęliśmy. Eucharystia to pokarm na życie wieczne.
  2. W wakacje kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek i czwartek w godzinach 19:00-20:00. W sprawach pilnych można zgłaszać się do księży po każdej Mszy świętej.
  3. W liturgii: we wtorek wspomnienie św. Ignacego Loyoli; w środę św. Alfonsa Liguoriego; a w sobotę św. Jana Marii Vianneya.
  4. W środę 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zatrzymajmy się o godzinie 17 na minutę, aby oddać cześć tym, którzy podjęli walkę o wolność Ojczyzny, zarówno żołnierzom jak i cywilom. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
  5. W czwartek pierwszy miesiąca Msza Święta wieczorna o świętość kapłanów po niej różaniec za kapłanów i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.

6. W piątek pierwszy miesiąca spowiedź dodatkowo o 17.30. Przypominamy, że spowiedź jest pół godziny przed każdą Mszą Świętą w dzień powszedni. W piątek księża udają się do chorych.

7. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy Świętej o godzinie 8.00. W sobote

8. W sierpniu ruszają pielgrzymki z Warszawy na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału. Więcej informacji w zakrystii.

9. Bóg zapłać za wsparcie budowy kościoła w Rajszewie tydzień temu.
  10. W środę był dzień św. Krzysztofa patrona kierowców i motocyklistów. Z tej okazji za chwilę odmówimy modlitwę błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Po Mszy Świętej ksiądz pokropi pojazdy wodą święconą. Ministranci do puszek zbierają ofiary na samochody dla misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 przejechany kilometr”.