Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 07 22 – XVI Niedziela Zwykła

22 lipca 2018

OGŁOSZENIA

2018 07 22 – XVI Niedziela Zwykła

  1. Litość Jezusa, o której słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii jest wyrazem troski Jezusa o dobro każdego człowieka. Chrystus jest Dobrym Pasterzem zaufajmy Jemu i Jego Słowu.
  2. W wakacje kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek i czwartek w godzinach 19:00-20:00. W sprawach pilnych można zgłaszać się do księży po każdej Mszy świętej.
  3. W liturgii: jutro, w poniedziałek, 23 lipca, Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; we wtorek wspomnienie św. Kingi; w środę Święto św. Jakuba Apostoła; w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP a dziadków Pana Jezusa, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszych babciach i dziadkach.
  4. W środę w dzień św. Krzysztofa patrona kierowców i motocyklistów. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy błogosławić właścicieli samochodów i motocykli oraz ich wspaniałe maszyny. Przy tej okazji będzie można wesprzeć akcję „1 grosz za 1 przejechany kilometr” – służącą zakupowi środków transportu dla misjonarzy.
  5. Przypominamy, że w każdy czwartek, bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej, odbywa się wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa za księży posługujących i pochodzących z naszej parafii – dziękujemy za nią i za jej koordynację wspólnocie Żywego Różańca! Akurat w lipcu Papież Franciszek zachęca do modlitwy za „księży, którzy w trudzie i samotności wypełniają swą posługę duszpasterską, aby doświadczyli wsparcia i pocieszenia z przyjaźni z Panem i z braćmi”.
  6. Jak co tydzień, w czwartek, po różańcu, adoracja Jezusa Eucharystycznego w ciszy zakończona błogosławieństwem o godz. 22:00. Zachęcamy do udziału!
  7. Dziękujemy ks. Stanisławowi za wygłoszenie homilii. Zachęcamy do wsparcia budowy kościoła w Rajszewie. Będzie można to uczynić po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła.
  8. Gościom przebywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Wszystkim – wiele słońca w te wakacyjne dni.