Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 07 08 – XIV Niedziela Zwykła

7 lipca 2018

OGŁOSZENIA

2018 07 08 – XIV Niedziela Zwykła

  1. Jezus „dziwił się niedowiarstwu” swoich krewnych i znajomych. Starajmy się w tym tygodniu odkryć żywą obecność Jezusa w dobrze nam znanych sakramentach, partiach Pisma Świętego i praktykach modlitewnych.
  2. W wakacje kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek i czwartek w godzinach 19:00-20:00. W sprawach pilnych można zgłaszać się do księży po każdej Mszy świętej.
  3. W liturgii: w środę, 11. lipca, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  4. W najbliższy piątek, 13. lipca: o godz. 17:00 wypominki; o godz. 18:00 Msza wypominkowa; po niej nabożeństwo fatimskie.
  5. Przypominamy o nowennach: w każdy poniedziałek – nowenna do św. Józefa, Patrona naszej parafii, a w każdą środę – nowenna do MB Nieustającej Pomocy; obie ok. godz. 17:50. Po nowennach Msza święta w intencjach zgłaszanych w zakrystii lub złożonych do skrzynki przy ołtarzu bocznym.
  6. W nadchodzących tygodniach, w dni powszednie jest jeszcze sporo wolnych intencji mszalnych. Jak mówi Katechizm: „W Eucharystii ofiara Chrystusa staje się także ofiarą członków Jego Ciała. Życie wiernych, składane przez nich uwielbienie, ich cierpienia, modlitwy i praca łączą się z życiem, uwielbieniem, cierpieniami, modlitwami i pracą Chrystusa i z Jego ostatecznym ofiarowaniem się oraz nabierają w ten sposób nowej wartości” (1368).
  7. Dziś Caritas parafialna po Mszy świętej zbiera pieniądze dla Filipa, naszego ministranta przebywającego od ponad roku w śpiączce, oraz dla innych potrzebujących.
  8. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku, a gościom naszych Parafian miłego pobytu w Józefosławiu.