Józefosław

OGŁOSZENIA 2018 05 27 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej ( VIII Niedziela Zwykła)

27 maja 2018

OGŁOSZENIA

2018 05 27 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej ( VIII Niedziela Zwykła)

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Bóg jest Jeden, ale w trzech osobach zjednoczonych ze sobą w sposób doskonały: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.

 2. Jutro o godzinie 19 spotkanie kręgu biblijnego.

 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało Msza Święta o godzinie 8.00, 9.30, 12.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o godzinie 9.30 wyruszymy w procesji do czterech ołtarz składając świadectwo wiary w Eucharystię. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci, które w tym roku były po raz pierwszy u Komunii Świętej. Prosimy, aby przyszły w strojach komunijnych. Osoby, które co roku przygotowują ołtarze prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. W czwartek nie będzie wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatki kwiatów do sypania w procesji. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła po Mszy Świętej o godzinie 18.

 4. Wczoraj ostatnia grupa dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Trwa tzw. biały tydzień. Dzieci codziennie uczestniczą w Eucharystii.

 5. Za tydzień w niedzielę, 3 czerwca br., przypada XI Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem Dziękujemy za niepodległość

 6. We wtorek o godzinie 20 spotkanie wszystkich lektorów i nadzwyczajnych szafarzy Najświętszego Sakramentu

 7. Nasz biskup Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz skierował do pracy w naszej parafii ks. Jakuba Rosińskiego – neoprezbitera. Ksiądz Jakub podejmie obowiązki w naszej parafii w sierpniu. Już dzisiaj módlmy się za niego o wszelkie potrzebne łaski, a kiedy się pojawi otoczmy go życzliwością.

 8. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w dwie niedziele 10-tego i 17-tego czerwca na Mszach Świętych w następującym porządku
  10 czerwca – Szkoła przy ul. Kameralnej:
  godz. 8.00 – klasy 4a, 4g;
  godz.9.30 – klasy 4b, 4h
  godz. 11.00 – 4c; 4f
  godz. 18.00 – 4d; 4i

  17 czerwca
  godz. 8.00 – Szkoła przy ul. Kameralnej klasy 4e; 4j
  godz. 9.30 – Magellan; Odkrywców; Julianowska
  godz. 11.00 – Międzynarodowa; Heliantus
  godz. 18.00 – Gaudeamus

 9. Jutro rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

 10. W piątek 1 czerwca Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci na Mszę Świętą będzie niespodzianka. Ksiądz biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. 1 czerwca to pierwszy piątek miesiąca spowiedź dodatkowo od godziny 17. Przypominamy, ze spowiadamy w dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 21.00.

 11. Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej a w niedzielę o godz. 17.30.